BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

FETÖ'de kaseti olanlar! VİP listesindeki isimlere bakın!

FETÖ'nün İstanbul'daki "VIP dinleme" davası başladı. Fethullah Gülen şantaj amacıyla hemen herkesi dinlettirmiş. Bu kayıtlardan kaset arşivi yapan örgütün dinlediği isimler arasında Caroline Koç'tan Yılmaz Özdil'e, Ferit Şahenk'ten Ali Koç'a kadar çok ünlü isimler var.

Abone ol

FETÖ şantaj yapmak için ünlü işadamları ve eşleri ile gazetecileri dinletip kasetlerini arşivlemiş. Bu kayıtları yapanlar da FETÖ'nün üst düzey emniyetçileriydi.

İstanbul'da VİP dinleme listesi davasında 59 ismi yasa dışı dinledikleri iddiasıyla örgüt elebaşı Fetullah Gülen ve eski emniyet müdürlerinin de aralarında olduğu 45 sanığın yargılanmasına başladı. İlk duruşmaya meslekten ihraç edilen emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 14 sanık ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada müşteki ressam Bedri Baykam da hazır bulundu. Duruşmada kimlik tespiti yapılan Ali Fuat Yılmazer, tutuklu olduğu için beyan edebileceği adresi olmadığını kaydetti. Emekli olduğunu ve 3 bin 500 lira geliri bulunduğunu belirten Yılmazer, Çanakkale'de tarlasının olduğunu söyledi.

FETÖ'NÜN DİNLEDİĞİ İSİMLERİN LİSTESİ : İddianamede FETÖ'nün dinlediği işadamı, gazeteci ve yazarlar yer alıyor. Listede
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, iş adamları Mehmet Emin Karamehmet ve Mustafa Süzer ile CHP'li milletvekili Muharrem İnce "şikayetçi", iş adamı Yıldırım Ali Koç, Caroline Nicole Koç, Fevzi Bülent Özaydınlı, Atalay Şahinoğlu, Erol Altaca, Mehmet Yörük, Melih Türker, Mehmet Topsoy, Ali İhsan Karacan, Yener Şenok, Süleyman Kocakaya, Dursun Ali Yılmaz, Memduh Karakullukçu, Sezai Çanakçı, İbrahim Çağlar, İbrahim Özay Şendir, Ömer Lütfi Karagöz, Cemal Tanıl Küçük ile gazeteciler İ. Tufan Türenç, Mehmet Murat Yetkin, Zafer Mutlu, Sabri Yılmaz Özdil, Can Dündar, Aslı Aydıntaşbaş, Mehmet Faraç, İsmail Küçükkaya, Mirgün Sırrı Cabas, İsmail Uğur Dündar, İbrahim Yıldız, Amberin Zaman, Şirin Payzın Acet, Nihat Genç, Rasih Yılmaz, Selahattin Sadıkoğlu, Ergün Diler, Cengiz Semercioğlu, Halil Engin Ardıç, Bedri Baykam, İlhami Melih Meriç, Metin Yüksel, Saner Ayar, Recep Tepeli, Nesibe Ruhat Mengi, Bülent Çöltekin, Rıdvan Bıyık, Mustafa Şekeroğlu, Gülden Aydın, Mehmet Nuri Çolakoğlu, Faruk Bildirici, Şükran Suna Vidinli, Arslan Bulut, Özdemir İnce, Mehmet Emin Darendeliler, Ahmet Altınel, Hüseyin Özalp ve emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın "mağdur" sıfatıyla bulunuyor.

FERİT ŞAHENK'İN 5 BİN 40 KAYDI VAR : İddianameye göre, Ferih Şahenk, 2008-2009 yılları arasında "Ergenekon Terör Örgütü" ile ilişkili olduğu iddiasıyla dinlenildi. "Ferit" kod ismiyle dinlenilen Şahenk'in, IMEİ numarası üzerinden 5 bin 40 görüşmesi kayıt altına alındı. İddianamede sanıkların Ergenekon örgütüyle ilgili bir çalışma yapmaktan ziyade Ferit Şahenk'in ilişkilerinin takip edilmesini amaçladığının değerlendirildiği aktarıldı.

İş adamı Ali Koç da Ergenekon iddiasıyla 2008-2009 yıllarında dinlenildi. IMEİ üzerinden bin 936 görüşmesi kayıt altına alındı. Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç'un da aynı yıl içerisinde 13 bin 879 görüşmesi kaydedildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Papa 'çok ciddi bir günah' deyip onları uyardı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
İHL'de gaz sızıntısı! 1 öğretmen ve onlarca öğrenci...
Yunan bakandan Kılıçdaroğlu'na küstah cevap!
Pilotların 'darbeci' olmadıklarının delili tekmil!
Milli piyango yılbaşı rakamları son 10 yılın en şanslı numarası
İsrailli bakan coştu bedel ödemeye hazırız
Bomba gibi patladı büyük panik
Esad'ın vatan haini dediği PYD'den cevap geldi!
AK Parti'den flaş erken seçim açıklaması!
Yorumlar