BIST 1.153
DOLAR 8,17
EURO 9,68
ALTIN 501,46
HABER /  GÜNCEL

FETÖ'cü ünlü işadamı adliyeden firar etti...

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı olan Fİ Yapı'nın patronu Fikret İnan, teslim olmak için gittiği adliyede aniden karar değiştirerek sırra kadem bastı...

Abone ol

İSTANBUL'da FETÖ'nün mali yapısına yönelik soruşturma kapsamında aralarında ünlü işadamlarının da bulunduğu 120 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Hakkında yakalama kararı olanlardan birisi de Fİ Yapı'nın patronu Fikret İnan'dı. Gözaltına alınamayan İnan, daha sonra adliyeye gelerek teslim oldu ardından da firar etti.

GÖZALTINA ALINACAK 120 KİŞİ ARASINDAYDI


Anadolu Örgütlü Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu FETÖ finansal destek sağladığı gerekçesiyle, Akfa Holding ve bağlı bulunan 44 şirkete yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 120 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Akfa Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, Cahit Paksoy ile işadamı Murat Sungur'un da aralarında bulunduğu toplam 98 kişi gözaltına alındı.

ADLİYEYE GELDİ, AVUKATINI SAVCIYA GÖNDERDİ AMA

Hakkında gözaltı kararı bulunduğunu öğrenen Fi-Yapı'nın sahibi Fikret İnan teslim olmak için avukatı ile birlikte Anadolu Adalet Sarayı'na geldi. Avukatı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu'na giderken İnan onu adliye içinde bekledi. İnan'ın avukatı müvekkilinin teslim olmak istediğini belirtti.

ANİDEN KARAR DEĞİŞTİRİP ORTADAN KAYBOLDU

Ancak bu sırada İnan teslim olmayarak kaçtı. Yapılan araştırmada İnan'ın cep telefonunun en son Anadolu Adalet Sarayı'nda sinyal verdiği tespit edildi. Adil Öksüz de gözaltına alındıktan 21 dakika sonra serbest bırakılarak sırra kadem basmıştı. Teslim olmak için geldiği adliyeden kaçarak, sırra kadem basan Fikret İnan da şimdi Adil Öksüz gibi her yerde aranıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ imamı Adil Öksüz'ün darbe üssü
Erdoğan: Kırım Tatarlarını destekleyeceğiz
Mardin'de 8 mahallede sokağa çıkma yasağı
İstanbul elektrik kesintisi 22 Ağustos Pazartesi
Kahramanmaraş FETÖ operasyonu 22 gözaltı
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ soruşturması
Yorumlar 1 yorum