BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,15
ALTIN 502,78
HABER /  MEDYA

FETÖ ağzıyla soru soran gazetecinin kimliği belli oldu

Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, FETÖ ağzıyla soru soran yerel gazetecinin kim olduğu merak konusu olmuştu. FETÖ ağzı ile soru soran Kazak gazeteci Baglan Omarov FETÖ tarafından kurulan Kazak Türk Lisesi Mezunu.

Abone ol

Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na, Baglan Omarov isimli gazeteci, FETÖ ağzı ile bir soru sordu. Gazeteci, Çavuşoğlu'na Afrin harekatının Suriye'nin egemenliğine zarar verip vermediğini ve FETÖ şüphelisi iş adamını kaçırma girişimine Türk diplomatlar dahil olup olmadığı konusunda 2 soru sordu.

Çavuşoğlu ise “FETÖ ağzı ile sorulan bu soruya cevap vermiyorum” şeklinde yanıt vermesi Kazak gazetecinin kimliği hakkında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun basın toplantısını sabote etmeyen çalışan Kazak kökenli bir gazetecinin fanatik bir FETÖ'cü olduğu belirlendi.

FETÖ OKULLARINDAN MEZUN FANATİK BİR ÖRGÜT ÜYESİ
FETÖ ağzı ile soru soran Kazak gazeteci Baglan Omarov FETÖ tarafından kurulan Kazak Türk Lisesi Mezunu.

SOSYAL MEDYA'DAN DA FETÖ PAYLAŞIMLARI YAPIYOR
Sosyal medya hesabından sürekli olarak FETÖ propagandası yapan Baglan Omarov'un FETÖ'nün medya imamı Abdulhamid Bilici'yi takip etmesi dikkat çekiyor.

Facebook hesabından FETÖ'nün kara propagandasına hizmet eden paylaşımlarda bulunan Omarov, FETÖ okulundan mezun olduktan sonra birçok gazetede çalışarak örgüte hizmet etmeye devam ettiği belirtiliyor.

KAZAK YETKİLİLER UYARILDI
Basın toplantısını sabote etmeye çalışan Kazak kökenli provokatör gazeteci hakkında Kazakistan yetkililerinin uyarıldığı öğrenildi. Uzun süredir FETÖ ile mücadele eden Kazakistan yönetimi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra örgütün okullarının kapatılması konusunda harekete geçmişti. Örgüt yöneticileri Kazakistan'dan Kırgızistan'a kaçarken FETÖ okullarından mezun çok sayıda Kazak kökenli FETÖ mensubunun ülkede faaliyet göstermeye devam ettiği biliniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem'den dolar uyarısı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Donald Trump'un gelini Vanessa eşini boşuyor! Sebep de...
Ebru Destan kimdir aslen nereli eşi Mete Okay İnan bakın kimmiş
Hac ek kontenjan 2018- kura sırasına göre yeni isim listesi
İngiltere'den skandal Türkile kararı! Rusya ilgisi var mı?..
AÖF sınav tarihlerine güncelleme-vize sınav ne zaman?
FETÖ'nün kurucu kadrosundaki firari yakalandı
19 Mayıs ne zaman 2018 kaç gün tatil?
Olacak O Kadar Ahmet Çevik kimdir kaza geçirdi sağlık durumu nasıl?
Yorumlar 5 yorum