BIST 4.989
DOLAR 18,64
EURO 19,59
ALTIN 1.064,37
GÜNCEL

Fatih Bucak’a selam gönderme olayıyla ilgili flaş karar

Milli Savunma Bakanlığı Kars'ta ortaya çıkan ve acemi erler sıraya dizip MHP Siverek belediye başkanı adayı Fatih Bucak’a selam gönderme olayıyla ilgili idari ve adli işlem başlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Sosyal medyada paylaşılan ve bir asker koğuşunda çekildiği anlaşılan videodaki olayın Mart 2018’de Kars’ta bulunan bir birliğimizde meydana geldiği tespit edilmiş olup, sorumlular hakkında gerekli idari ve adli işlemler başlatılmıştır” denildi.

Rütbeli bir askerin koğuşta erleri sıraya dizip “Seçime değil ölmeye geliyorum” diyen MHP Siverek belediye başkanı adayı Fatih Bucak’a selam gönderdiği görüntüler ortaya çıkmış ve sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu.

Videodaki konuşmalardan Kars 5. Piyade Er Eğitim Tugayı’nda çekildiği iddia edilen görüntülerde rütbeli bir asker koğuştaki acemi erlere yürüyüş eğitimi verirken görülüyor.Görüntülerde hizalı yürüyüş ve sayma çalışması yaptıran rütbeli asker, daha sonra erlere emir vererek Bucak’a selam gönderiyor: “Selam olsun Fatih Bucak” deniliyordu.

Sitene Ekle
Etiketler