BIST 1.575
DOLAR 7,45
EURO 9,04
ALTIN 441,60
HABER /  DÜNYA

F-35'lerin satışıyla ilgili yeni gelişme

Türkiye'ye F-35 teslimatını engellemeyi öngören tasarı Temsilciler Meclisi'nden geçti. Tasarı Senato ve ABD Başkanı tarafından da onaylanıysa Türkiye'ye F-35 satışı engellenebilir.

Abone ol

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kongre'nin ortak oturumunda son şekli verilen 716 milyar dolarlık savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nde de kabul edildi. Türkiye'ye F-35 satışına ve devrine sınırlama getiren bütçe, 54'e karşı 359 oyla kabul edildi.

TRUMP'A YAPTIRMIM UYGULAMA YETKİSİ DE VERİLİYOR: Yeni yasa, Amerikan Başkanı Donald Trump'a, Rusya'dan silah satın alıp Amerika Birleşik Devletleri'nden de askeri ekipman almak isteyen ülkelere yaptırım uygulama yetkisi de veriyor.

SENATO'NUN GÜNDEMİNE ALINMASI BEKLENİYOR
Bütçenin gelecek hafta sonuna doğru Senato'nun gündemine gelmesi bekleniyor. Senato'dan geçerse onay için ABD Başkanı Donald Trump'ın önüne gidecek. Trump yasayı onaylarsa yürürlüğe girecek.

Bütçe uygulamaya konursa, Türkiye'nin F-35 programından tamamen çıkarılıp çıkarılmamasının değerlendirileceği rapor tamamlanana kadar F-35'lerin Türkiye'ye transferi durdurulacak.

Senato Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye'de yargılanan ABD'lilerin tutukluluk hallerini gerekçe göstererek hazırladığı ve Türkiye'nin uluslararası kuruluşlardan kredi almasını kısıtlayan tasarıyı da kabul etti.

Trump'tan Türkiye'ye tehdit! Brunson'u bırakmazsanız...

ÖNCEKİ HABERLER
Nakit sıkıntısı çeken emekliye 3'lü avans formülü
Ezgi Mola ateş püskürdü: Yasalar ne oldu yasalar?
İkinci sınıf vatandaş ilan edilen İsrailli Dürziler öfkeli
Hastalara okunacak cuma duası hangisi kaç kere okunacak?
Ebru Özkan Trump'ın isteğiyle mi serbest bırakıldı!? Türkiye'den açıklama
Cadde ortasında başından vurularak öldürüldü
Türkiye'ye ilk 6 ayda en çok Ruslar geldi!
AYM'den 'ramazan davulu' ile ilgili karar!
Yeni askerlik sistemi askerlik kaç ay oldu-askerlik günü
'Hamile değilse yüzüme tükürün' yorumuna olay cevap!
Yorumlar 18 yorum