BIST 2.375
DOLAR 16,13
EURO 17,33
ALTIN 966,56

Ezgi Mola Kimdir?

Ezgi Mola yeni görüntüsüyle bir anda en çok konuşulan insanlardan biri oldu. İnstagram'dan yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Ezi Mola kimdir nereli kaç yaşında? 29 Mart 1983’te doğan Ezgi Mola, tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusudur. 2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. Henüz 18'ini bitirmeden Kartal Tibet'in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl...

Ezgi Mola yeni görüntüsüyle bir anda en çok konuşulan insanlardan biri oldu. İnstagram'dan yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Ezi Mola kimdir nereli kaç yaşında?

29 Mart 1983’te doğan Ezgi Mola, tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusudur. 2000 yılında Akademi İstanbul’da eğitimine başladı. Henüz 18'ini bitirmeden Kartal Tibet'in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. 2005 Kasımında BKM Atölye'ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi gören Ezgi Mola, kitlelerce tanınmaya başladı.

2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu. 2008 yılında Uğur Yücel'in yönetmenliğinde Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı. Dizilerin yanı sıra reklam projelerinde de boy gösteren