BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,27
ALTIN 499,66
HABER /  GÜNCEL

Evren'in kızı canlı yayında fırçayı attı!

Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babasıyla gurur duyduklarını söylerken eleştirilere karşı çok sert tepki gösterdi.

Abone ol

Kenan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babasıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Türkiye'de 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diyerek babasını takdirle andığını ileri süren Gürvit, ülkedeki 10 milyon insanın kendileri için önemi olmadığını söyledi. 

98 yaşında ölen Kenan Evren ile ilgili tartışmalar tam gaz devam ederken CNN Türk ekranların çarpıcı bir canlı yayın bağlantısına sahne oldu. Mirgün Cabas'ın hazırladığı Her Şey'de konuşan Evren'in kızı Şenay Gürvit, babasıyla gurur duyduklarını söylerken eleştirilere karşı çok sert tepki gösterdi.

"70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye tadirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok" diyerek eleştirileri red eden Gürvit, babasının yaptıkları konusunda aile olarak hiç bir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını, içlerinin çok rahat olduğunu söyledi. Programın moderatörü Mirgün Cabas'a soruları nedeniyle tepki gösteren Şenay Gürvit, "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" dedi. Evren'in kızı şöyle konuştu:

İNSANLAR BABAM İÇİN ŞÜKRANLARINI SUNUYOR

Bana günlerdir ne telefonlar geliyor anlatamam. İnsanlar şükranlarını sunuyor babam için. Hayır vicdanen hiç bir şey yok. Bizim ailemizde böyle bir vicdan muhasebesi yapılmamıştır. Bugünkü Türkiye ortamı çok mu güzel? Askerler içeri alındı boşu boşuna. Kimin sesi çıktı söyler misiniz? Biz yanlış yönlendirildik diyorlar, böyle mi devlet yönetilir. Olayları o günün şatları içinde değerlendirmelisiniz. Bugünün şarlarıyla değerlendiremezsiniz.

KİM NE DERSE DESİN ZERRE KADAR UMURUMUZDA DEĞİL

Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil. Herkes diyor ki Evren Paşa sayesinde çocuklarımız okudu. Beni yoldan çevirip Evren Paşa sağolsun diyorlar. Asılan çocukları babam mı astırdı. Ne alakası var? Toplum yanlış yönlendiriliyor.

70 MİLYONUN 60 MİLYONU BABAMI TAKDİR EDİYOR!

Babamı layık olduğu şekilde gömülecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben babamı katiyen rahatsız olmadığını söylüyorum. Hala bana ne düşünüyorsunuz diye sormanızı da hayretle karşılıyorum. Babam er olarak vefat etseydi çok mu mutlu olacaksınız. İnanın 70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye tadirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiç bir önemi yok.

ÖNCEKİ HABERLER
Nepal son dakika ikinci büyük deprem
Kenan Evren'in gerçek ölüm nedeni ne bomba iddia!
Evin kolonundan öyle bir şey çıktı ki!
Milletvekili aday listelerinde büyük değişim!
Hollande, Fidel ve Raul Castro ile buluştu
Zam bekleyen memura kötü haber!
Meral Akşener kaseti iddiasından çark etti!
e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş 2015
Cüce gezegenin en detaylı görüntüsü
Davullu zurnalı Kenan Evren töreni
Yorumlar 117 yorum