BIST 1.127
DOLAR 8,29
EURO 9,76
ALTIN 500,13

'Evimde namaz kılınır' diyor Mansur Yavaş kimdir eşi ve kızlarına bakın

Mansur Yavaş 2019 yerel seçimlerinde Ankara'da CHP'nin belediye başkan adayı oldu peki aslen nereli eşi Nursen Yavaş ve kızları Armağan ile Çağlayan Yavaş kimdir?

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na CHP'den aday gösterilen Mansur Yavaş, 2 kez Melih Gökçek'e seçim yarışında yenilmişti. Bu yenilgilerin ilkini MHP'li olduğu dönemde, ikincisini CHP'liyken almıştı. Üçüncü kez Ankara'da başkanlığa talip olan Mansur Yavaş, kendisini muhafazakar olarak tanımlıyor, namaz kılıp oruç tuttuğunu söylüyor. İddiasına göre AK Parti'den de teklif almış. İşte bilinmeyenleriyle Mansur Yavaş'ın eşi ve çocukları:

Mansur Yavaş nereli : İsmini Beypazarı Belediye Başkanlığı ile duyuran Mansur Yavaş, doğma büyüme Beşpazarlı. 1955 doğumlu olan Mansur Yavaş, 63 yaşında. Siyaset sahnesine Beypazarı Belediye Başkanlığı ile etkili bir giriş yapan Mansur Yavaş'ın asıl mesleği avukatlık. İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu olan Yavaş, vatani görevini askeri savcı olarak yaptı.

Beypazarı'nda 13 yıl serbest avukatlık yapan Mansur Yavaş, siyasete 1989 yılında MHP'den giriş yaptı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde %51 oy oranıyla 8,500 oy alarak Beypazarı Belediye Başkanı oldu.

Beypazarı'nı baştan yarattı : Mansur Yavaş tarihi Beypazarı konaklarının restorasyonuyla "2001 Yılının En İyi Yerel Yöneticisi" seçildi. 2004 yılında TÜSİAV tarafından da "Yılın Belediye Başkanı" ödülünü alan Mansur Yavaş, 18 Nisan 2004 seçimlerinde %55 oy oranıyla ikinci kez belediye başkanı seçildi.