Esnekliğini göstermek isteyenlerin yeni modası parmak düğümlemek

Esnekliğini göstermek isteyenlerin yeni modası parmak düğümlemek

ÇİN'de insaların ne kadar esnek olduklarını göstermek için başlattıkları parmak düğümleme furyası oldukça ilgi gördü. Sosyal medya platformu olan Weibo'da binlerce kişi esnekliklerini kanıtlamak için parmaklarını anlaşılması zaman alan bir şekilde düğümleyip fotoğraflarını paylaştı

Esnekliğini göstermek isteyenlerin yeni modası parmak düğümlemek - Sayfa 1

ÇİN'de esnekliği kanıtlama yarışı garip bir furyaya döndü. Sosyal medya platformu olan Weibo'da binlece insan parmaklarını düğümleyip fotoğraflarının paylaştı. Parmak düğümleme furyası bir çok ülkeye de yayıldı.

Esnekliğini göstermek isteyenlerin yeni modası parmak düğümlemek - Sayfa 2

Bazı sosyal medya kullanıcıları parmak düğümlerini kolayca yapabildiğini dile getirirken bazılar da söylendiği gibi kolay olmadığını vurguladı. Fizyoterapist Dr. Jane Simmonds, zor parmak hilelerini yapabilenlerin ortak özelliğinin hipermobilite olduğunu söyledi. Hipermobilite ise eklemlerin normalin üzerinde hareket genişliğine sahip olması ile karakterize klinik bir sendromdur.

Esnekliğini göstermek isteyenlerin yeni modası parmak düğümlemek - Sayfa 3

Uzmanlar Hipermobilite'nin Asya ve Afro Karayipler de yayın olduğunu belirtti. Birbirlerine meydan okuyan sosyal medya üzerinden birbirine medyan okuyan insanların paylaşımları şöyle: