BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,56
ALTIN 495,21

Eski kocası kızını Kıbrıs'a kaçırınca hayatı paramparça oldu!

ANKARA'da Pervin Hazan Yağcı (31), 5 yıl önce boşanırken sorun çıkmasın diye kızının velayetini eski kocasına verdi. Kocası kızını Kıbrıs'a kaçırınca hayatı paramparça oldu.

 Pervin Hazan Yağcı (31), 5 yıl önce boşandığı Ufuk Sabri A. tarafından Eylül ayında Kıbrıs'a kaçırılan kızı Ada'nın (8) velayetini alabilmek için Aile Mahkemesi'nde dava açarken, eski eşi hakkında ceza davası açılması için suç duyurusunda da bulundu. Yağcı, anlaşmalı boşanırken, velayetini babasına verdiği kızını bu sürede görebilmek için Eylül ayından bu yana her hafta iş yerinden 2 gün izin alıp, Kıbrıs'a giderek hasret giderip, geri dönüyor.

Pervin Hazan Yağcı, 2011 yılında evlendiği Ufuk Sabri A. ile 5 yıl önce boşandı. Pervin Hazan Yağcı, iddiaya göre boşanırken sorun yaşamamak için kızının velayetinin mahkeme tarafından babasına verilmesine onay verdi. Ancak Yağcı'nın kızı Ada, geçen 6 Eylül'de aynı mahallede oturdukları eski eşi tarafından Kıbrıs'a kaçırıldı. 

Bu durumu daha sonra öğrenen Yağcı, sesini duyurabilmek için sosyal medyada yaptığı, "Üzülerek, 5 sene önce gördüğüm fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddet sonucu protokolle anlaşmalı olarak boşandığım eski eşim Ufuk Sabri A.'nın, protokolde bana verilen günlerden biri olan 6 Eylül Cuma günü, okula götürmek üzere benden aldığı 8 yaşındaki kızım Ada A.'yı, iznim, bilgim ve muvafakat belgem olmadan Kuzey Kıbrıs'a kaçırdığını teyit ettiğimi bildiririm" şeklindeki paylaşım ile gündeme geldi.

Pervin Hazan Yağcı, KKTC İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars'ın verdiği talimat üzerine Kıbrıs'ta adresi belirlenen kızı Ada ile kaçırıldıktan 14 gün sonra oradaki okuluna giderek görüşebildi. Kızının velayetinin alabilmek için Ankara Aile Mahkemesi'nde dava açan Yağcı, ayrıca eski eşi hakkında 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla ceza davası açılması için suç duyurusunda bulundu. Ceza davası soruşturması sürerken, velayetin değiştirilmesi davası ise 10 Aralık'ta görülecek.