Eski Fenerbahçeli yıldız Ali Koç'u topa tuttu: Tribünde oturmakla olmaz

Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Ogün Temizkanoğlu, takımın şu anki durumunu değerlendirerek Ali Koç'a eleştirilerde bulundu.

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir söyleşiye katılan eski milli futbolcu Ogün Temizkanoğlu, bir dönem top koşturduğu Fenerbahçe'nin kötü gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu. Kötü gidişattan Ali Koç'un da payı olduğunu söyleyen Temizkanoğlu, şu şekilde konuştu;

"Herhangi bir konuma geldiğiniz zaman o konuyu çok iyi bildiğinizi düşünebilirsiniz. Bugün baktığınız zaman kulüplere, futbolun içerisinden gelen kaç başkan var, hiç yok. Futbolu bilmeden bir mevkiye geldiğinizde mutlaka yanınıza birini almak zorundasınız, o işi size öğretecek."

ASLA TENEFFÜS ETMEMİŞSİNİZDİR!
Ali Koç’un en büyük yanlışından bahseden Temizkanoğlu, "Hem yönetimde çok iyi futbolu bilen yok hem kendisi başkalarına teslim etti. Tribünde oturmakla saha içerisinde oturmak o kadar farklı. 15 yıl tribünde oturup, gelip başkanlık yapıyorsun. Siz soyunma odasını asla teneffüs etmemişsinizdir. O oyuncuların ruh halini bilemezsiniz."

FUTBOLU TRİBÜNDEN İZLEMEKLE OLMAZ
"Ben inşaat yapabilir miyim. Ben ne anlarım, yapamam. Ama yanıma bilen birini alırım. Futbolu tribünden izlemek bu işi çok iyi biliyor olduğunuz anlamına gelmiyor. Lider olabilirsiniz. Lider olmak yaptığınız, bıraktığınız eserlerle ölçülür. Ben Ali Koç’un en büyük hatasının bu olduğunu düşünüyorum." şeklinde konuştu.