Eşine nadir rastlanıyorken Sivas'ta görüldü! Çevredekiler bir anda telefona sarıldı

Eşine nadir rastlanıyorken Sivas'ta görüldü! Çevredekiler bir anda telefona sarıldı

Kanatlarının üst kısımlarındaki ilginç görüntüsüyle adeta zebrayı andıran 'Zebra çatal kuyruklu kelebek', Sivas kent merkezinin yakınlarında görüntülendi.

Eşine nadir rastlanıyorken Sivas'ta görüldü! Çevredekiler bir anda telefona sarıldı - Sayfa 1

Genellikle Kuzey Amerika kıyılarında, Tennesse eyaletinde sıklıkla görülen 'Zebra çatal kuyruklu kelebek', Sivas merkezi sakinlerine heyecanlı anlar yaşattı. Çevredekiler, kanat yapısı ve kuyruğu ile hayretlere düşüren kelebeği cep telefonlarına kaydetti.

Eşine nadir rastlanıyorken Sivas'ta görüldü! Çevredekiler bir anda telefona sarıldı - Sayfa 2

Dünyanın en güzel kelebeklerinden biri olarak gösterilen, siyah-beyaz çizgilerle kaplı üçgen şeklindeki kanatları ve kuyruğu ile büyük ilgi çeken kelebek Sivas kent merkezine 15 kilometre mesafedeki Soğuk Çermik Kaplıcası'nda ortaya çıktı.

Eşine nadir rastlanıyorken Sivas'ta görüldü! Çevredekiler bir anda telefona sarıldı - Sayfa 3

Kelebeğin özelliği nedir?: Kelebeğin kanatlarındaki bu desenlerin düşmanlarının dikkatini kuyruğuna doğru yönelttiği düşünülmektedir. Bu, kelebek için önemli bir savunma sistemidir.

Eşine nadir rastlanıyorken Sivas'ta görüldü! Çevredekiler bir anda telefona sarıldı - Sayfa 4

Etkilenmiyor: Kanatlarındaki ilginç yapı sayesinde bir kuş, kelebeğin kuyruğuna gagası ile çarpsa bile kelebek için hayati bir tehlike söz konusu olmaz. Çünkü kopan kuyruk kelebeği etkilemez.