Eşi İdil Erge'yi dövdüğü iddia edilen Neco'dan bomba sözler!

Bodrum'da yaşayan ünlü sanatçı Neco kendisinden 25 yaş küçük olan eşi İdil Erke'ye şiddet uyguladığı iddiasıyla savcılık tarafından 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldı. Neco bu haberlerin ardından ilk kez konuştu.

2008 yılında kendisinden 19 yaş küçük olan eşi İdil Erke ile evlenen ünlü sanatçı Nejat Özyılmazel (Neco), eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemelik oldu. Yaklaşık 2 yıldır evliliklerinde çatlaklar oluşan Neco'nun geçtiğimiz yıl eşi Erke'yi darp ettiği iddia edildi. Yaşanan olayda İdil Erke'nin gözünden, göğsünden ve elinden yaralanarak hastanelik olduğu öğrenildi.

DAYAK YEDİĞİ GEREKÇESİYLE NECO'DAN ŞİKAYETÇİ OLDU: Yaşanan bu olayın ardından eşi Neco'dan şikayetçi olarak darp raporu alan Erke'nin daha sonra şikayetinden vazgeçtiği ortaya çıktı. Olayın adliyeye intikal etmesi nedeniyle suçun işlendiğini sabit gören adli makamlar Neco'ya 1 ay evden uzaklaştırma ve TCK'nın 86/2 maddesi gereğince kasten yaralama suçundan para cezası verdi. İkinci kez uzaklaştırma aldı. Bu olaydan sonra Neco'nun 1 yıl boyunca eşi Erke'ye psikolojik şiddet uygulayarak tehdit ettiği iddia edildi. Bu duruma daha fazla dayanamayan Erke, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu.

3 AY UZAKLAŞTIRMA CEZASI: Olayın mahkemeye taşınmasının ardından savcılık kararıyla şarkıcı Neco'ya 3 ay daha evden uzaklaştırma cezası verildi. Öte yandan İdil Erke'nin yeniden fiziksel şiddet görme endişesi ile boşanma davası açmaya hazırlandığı öğrenildi. Neco'nun eşi idil Erke ile aynı evde kalmayı sürdürdüğü, ayrı odalarda yaşadıkları ve haksız maddi talep de bulunduğu da iddia edildi.

Hürriyet'e konuşan Neco, "Baştan itibaren hiçbir doğru tarafı yok. Saçma sapan bir şeyler olmuş. Benim zaten kendi evim ben kendi evimde oturuyorum. Ne olacak uzaklaştırma olursa. Ben size söylemiştim boşanma olayını anlatmıştım. Biliyorsunuz boşanma mahkemesini açan benim. O halde bitti iş. Ben mahkemeyi açtım boşanıyorum onların avukatları tarafından bir durum yaratılıyor. Benim avukatlarım ilgileniyorlar benim bu işlerle hiç alakam yok. İş ciddi boyutlarda, dolasıyla bu işle alakalı bir yorumda yapmam.” dedi.