BIST 4.998
DOLAR 18,82
EURO 20,31
ALTIN 1.128,47
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Esenyurt'ta sorumsuzluğa imza atan baba yakalandı

İSTANBUL Esenyurt'ta 4 yaşındaki oğlunu akülü araca bindirip otomobiline bağladığı halatla çeken baba görenlerden büyük tepki aldı. Tepkilerin ardından duruma el koyan polis, sürücü babayı yakalayarak cezai işlem uyguladı.

Abone ol

Esenyurt’ta 4 yaşındaki oğlunu akülü aracına bindirdikten sonra otomobiliyle çeken baba yakalandı.

"Çocuğunun hayatını bile bile.."

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, bir kişinin oğlunu akülü aracına bindirdikten sonra aracına bağladığı halatla akülü aracı çekmeye başladı. Sağda park eden, karşıdan gelen araçlar olduğu halde ilerleyen, oğlunu tehlikeye atan babanın bu görüntüleri kısa sürede büyük tepki çekti. Görüntülerde halatın bir ara gevşemesi ile küçük çocuğun akülü aracını kontrolde zorlandığı park halindeki bir araca çarpmaktan son anda kurtulduğu, daha sonra yanından iki aracın geçtiği belirlendi.

Olayla ilgili polis harekete geçti

Esenyurt Emniyet Müdürlüğü ekipleri kısa süre sonra harekete geçerek, otomobili ve bunu kullanan kişiyi tespit etti. 

Sürücüye 2918 sayı Karayolları Trafik Kanununun 47/1-d (Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak) maddesine istinaden 132 lira, 30/1-b (Görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak) maddesine istinaden 288 lira, toplam 420 lira trafik idari para cezası uygulandı.

Bir ceza da yasağı ihlal ettiği için geldi

Ayrıca sürücü belgesine de geçici olarak el konuldu. Bunun yanı sıra Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan 48 saatlik sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle aynı kişiye Umum Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 180 lira idari para cezası verildi.