HABER /  DÜNYA

Esad rejiminden flaş Türkiye hamlesi!

SURİYE 'de taş taş üstünde bırakmayan ve binlerce insanın ölümüne sebep olan Esad rejimi, Türkiye'yi BM'ye şikayet etti. Rejim BM'ye mektup göndererek Türkiye'nin Suriye topraklarını işgal ettiğini savundu.

Suriye'de DAEŞ terör örgütüne karşı kararlı bir operasyon yürüten ve milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye hakkında Esed rejimi tarafından BM'ye iki mektup gönderildi.

SANA haber ajansının servis ettiği habere göre; Rejimin Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) ve BM Genel Sekreteri'ne gönderdiği iki mektupla, Türkiye'yi şikayet etti.

"BM TÜRKİYE'YE KARŞI TEDBİR ALSIN"

Metinde "Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Suriye halkına ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne karşı işlediği suçları ve saldırganlık eylemlerini kararlılıkla kınıyor ve BM Güvenlik Konseyini, taahhütleri çerçevesinde buna ilişkin tedbir almaya çağrıyor" ifadeleri yer aldı.

"TÜRK ASKERİ İŞGAL ETTİ" YALANI

Belgelerde ayrıca Türkiye'nin Suriye'de DAEŞ'e karşı yaptığı operasyonlar hakkında, "hem BM prensip ve hedeflerini hem de uluslararası hukuk normlarını ihlal" nitelendirmesinde bulunuldu.

Mektuplarda Türk askerinin El Bab'a ilerlerken bazı yerleşim birimlerini işgal ettiği kaydedildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Pişkin pişkin gülmüştü onlar hakkında karar verildi
Engelli kadına tuvalette tecavüz
Diyanet'ten izdivaç programlarıyla ilgili uyarı
Kargo devine kayyum atandı! Türk CEO böyle duyurdu
Kuran'da geçen her isim bebeklere konulabilir mi?
2020 pasaport fiyatları 1 yıllık-10 yıllık harç ücretleri
Yorumlar 11 yorum