Erzincan'da korkutan olay! Mazotla sobayı tutuşturmak isterken...

Erzincan'da korkutan olay! Mazotla sobayı tutuşturmak isterken...

Erzincan merkeze bağlı Ürek Köyünde meydana gelen olayda mazotla sobayı tutuşturmak isteyen bir vatandaş, mazotun parlaması üzere evini yaktı.

Erzincan'da korkutan olay! Mazotla sobayı tutuşturmak isterken... - Sayfa 1

2 kişinin hafif şekilde yaralandığı olayda eşyaları, 60 yıllık anıları yanan Töhve ana, gözyaşlarına boğularak hüngür hüngür ağladı. Çevre sakinlerinden alınan bilgilere göre ise olay şu şekilde gerçekleşti; Ailesi tarlaya çalışmaya giden Uğur Çetin, sobaya mazot dökerek tutuşturmaya çalıştı. Bu sırada parlayan mazot etrafa saçılarak yangına neden oldu. Kısa süreden büyüyen yangın evi sardı.

Erzincan'da korkutan olay! Mazotla sobayı tutuşturmak isterken... - Sayfa 2

Yangın Erzincan Belediyesi itfaiye ekipleri ve köy sakinlerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangına müdahale eden Uğur Çetin ve bir köy sakini hafif şekilde yaralandı. Yaralılara olay yerine gelen ambulans içerisinde müdahale edildi. 

Erzincan'da korkutan olay! Mazotla sobayı tutuşturmak isterken... - Sayfa 3

Yangının söndürülmesi üzerine soğutma çalışması yapılarak eşyalar dışarı çıkarıldı. Beraber yaşadığı oğlunun evinin yandığını gören Töhve Çetin, bahçede sandalyeye çökerek gözyaşlarına boğuldu. Hüngür hüngür ağlayan Töhve anayı çocukları ve diğer yakınları teselli etmeye çalıştı. Yanan evde 60 yıllık anılarının, hatırlarının kül olduğunu ifade eden Töhve ana, üzüntüye boğuldu. 

Erzincan'da korkutan olay! Mazotla sobayı tutuşturmak isterken... - Sayfa 4

Yangının sobaya dökülen mazotun parlaması üzerine çıktığını belirten köylü sakinleri, “Uğur Çetin sobanın tutuşması için mazot döküyor. Bu sırada bir anda soba patlıyor. Yangın çıkıyor. Şükür can kaybı yok.” dedi.