HABER /  GÜNCEL

Erken seçimin ilk kazananı Sırrı Süreyya Önder oldu! Bakın neden

Herkes erken seçimin 26 Ağustos'ta olacağını düşünürken Erdoğan'ın 24 Haziran tarihini vermesi büyük bir şaşkınlık yarattı. Kimse o tarihi beklemiyordu bir kişi hariç; Sırrı Süreyya Önder...HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in seçimin 24 Haziran'da yapılacağı konusunda, 3 CHP'li vekille iddiaya girdiği ortaya çıktı.

HDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder seçimin 24 Haziran'da yapılacağı konusunda, 3 CHP'li vekille iddiaya girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamanın ardından Önder'in, 3 vekilden takım elbise kazandığı öğrenildi.

Muhalefet kulisindeki milletvekillerinden edindiğimiz bilgiye göre, Önder 22 Aralık 2017 tarihinde bir grup CHP’li milletvekili ile sohbetinde mevcut siyasi süreci değerlendirdi ve seçimlerin 13 Mayıs ya da 24 Haziran tarihinde yapılacağını söyledi. Önder’in iddialı sözleri üzerine, CHP milletvekilleri bahse girdi. Bahse konu da takım elbise oldu.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre HDP’li Önder ile erken seçim bahsine giren 3 CHP’li milletvekili konuştukları gün olan 22 Aralık tarihini ve iddia edilen erken seçim tarihlerini cep telefonlarına not etti.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMASINDAN SONRA ‘KAYBETTİN’ TELEFONU

CHP’lilerin cep telefonlarına aldıkları notlar aylar sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısı yapıp, 26 Ağustos tarihi önerisi getirmesi üzerine yeniden açıldı. 3 CHP milletvekili Bahçeli’nin konuşmasının ardından HDP’li Önder’i arayarak iddiayı kaybettiğini söyledi. Ancak Önder iddiasının arkasındaydı.

ERDOĞAN 24 HAZİRAN DEYİNCE...

Son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söyleyeceğini ifade eden Önder, erken seçim için 24 Haziran tarihinin açıklanacağını tekrarladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Önder’in erken seçim için beklediği tarih olan 24 Haziran’ı kamuoyuna duyurdu.

3 CHP'Lİ VEKİL ÖNDER'İ ARAYIP TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim tarihi olarak 24 Haziran’ı açıklaması üzerine 3 CHP milletvekili de Önder’i arayarak tebrik etti. Milletvekilleri şimdi söz verdikleri 3 takım elbiseyi öğrenci ve KHK ile ihraç edilenlere hediye edecek.

Seçimler ne zaman? Tarihi Erdoğan açıkladı işte erken seçim kararı

Demirtaş'tan çok konuşulacak 'erken seçim' yorumu

ÖNCEKİ HABERLER
Muhalefetin hesapları alt üst oldu şimdi ne olacak?
Üniversite sınavı ne zaman 2018 YKS tarihi güncellendi
KYK borcu silinmesi komisyon kararı ne 19 Nisan son açıklama
7 eski Danıştay personeline FETÖ'den gözaltı
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'ya darbe
Adana mutabakatı metni 1988 kiminle yapıldı maddeleri neler?
Yorumlar 15 yorum