BIST 1.454
DOLAR 8,31
EURO 10,10
ALTIN 499,61
HABER /  GÜNCEL

Ergenekonda ifade Ali Yiğitte

Silivri'deki 13. buluşmada mahkeme heyetinin karşısına çıkan tutuksuz sanık Ali Yiğit, ''Emniyette ve karakolda verdiğim ifadeler aynen geçerlidir'' dedi.

Abone ol

''Ergenekon'' davasının 13'üncü duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen bugünkü duruşmaya, Selim Akkurt, Erkut Ersoy ve Abdullah Arapoğulları dışındaki 43 tutuklu sanık getirildi. Tutuksuz sanıklardan Ali Yiğit, Ali Yasak, Güler Kömürcü Öztürk, Ferudun Refik Nuhoğlu, Rafet Arslan, Yusuf Görüm, Raif Görüm, Emin Caner Yiğit, Murat Özkan, İsmail Eksik, Zeki Yurdakul Çağman, Yusuf Beşirik, Yaşar Arslanköylü, Mehmet Murat Yücel, Fuat Ermiş ve Kemal Şahin de duruşmaya geldi.

Tutuklu sanıklardan avukat Kemal Kerinçsiz'in eşi Gönül Kerinçsiz ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük'ün de aralarında bulunduğu bazı sanık avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, tutuksuz sanıklardan Ali Yiğit'i heyetin huzuruna alarak Ceza Muhakemesi Kanunu'ndaki haklarını hatırlatıp, açıklamada bulunmak zorunda olmadığını hatırlattı.

Şengün, daha sonra Yiğit'e, ''Açıklamada bulunmaya hazır mısın?'' diye sordu. Yiğit, ''Hazırım'' dedi. Mahkeme heyeti önüne kurulan kürsüye alınan Yiğit'in sorgu ve savunmasına geçildi. Yiğit, savunmasına ''Emniyette ve karakolda verdiğim ifadeler aynen geçerlidir'' diye başladı. Duruşma, Ali Yiğit'in sorgusuyla sürüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Nistelrooy ameliyat oluyor
Düğün dönüşü 7 kişi öldü
Galatasarayda ipler gerildi
Kumtelin şaşırtan hikayesi
4 ay evlilik 1 dakika boşanma
Subaylara polis kelepçesi
Devlete karşı geleni vururum
Omuz attı diye bıçakladı
Herkes atıyor onlar alıyor
Elektronik devinin büyük zararı
Yorumlar