Erdoğan'ın yemin törenini ailesi böyle izledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de ailesi de destek verdi. Yemin törenini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızları Esra Albayrak, Sümeyye Bayraktar ve eşi Selçuk Bayraktar ve torunları da izledi. Erdoğan'ın ailesi yemin sonrası Erdoğan'ın ayakta alkışladı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş Recep Tayyip Erdoğan'ın mecliste ettiği yeminle resmen başladı. Erdoğan ailesi yemin törenine tam kadro katıldı. Erdoğan'ın eşi Emin Erdoğan'ın yanı sıra kızları, damadı ve torunları locadaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenine, TBMM Başkan adayı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, bakanlar, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ve grup başkanvekilleri ile milletvekilleri katıldı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve Engin Özkoç ile bir grup CHP milletvekilinin hazır bulunduğu yemin törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılmadı.

Protokol davetlileri : Erdoğan'ın yemin törenini Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Jandarma Genel Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, bakan yardımcıları, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, ATO Başkanı Gürsel Baran, eski milletvekilleri, yabancı misyon temsilcileri de izledi.