BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'ın korumasıydı! İtirafçı olup herşeyi anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde koruma polisli olan Sefer Hançer itirafçı oldu. FETÖ üyesi olan Sefer Hançer, soruların nasıl çalınıp kendilerine verildiği anlattı.

Abone ol

ELAZIĞ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen eski komiser Sefer Hançer'in yargılanmasına başlandı.

Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak istediğini ifade eden sanık Hançer, savunmasında 2002 yılında Isparta'da Gölcük dershanesine gittiğini, sonradan terör örgütüne ait olduğunu öğrendiğini, bu okul vasıtasıyla örgütle tanıştığını ve sonraki yıllarda da örgüte katıldığını söyledi. 

 
ERDOĞAN'I ÇOK SEVİYORDUM

Sefer Hançer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde koruma polisliğini yaptığını ve kendisini çok sevdiğini söyledi.

BYLOCK KULLANIYORDU
Örgütün gizli haberleşme programı "ByLock"u kullandığını itiraf eden Hançer, bu programı "Orhan" kod isimli üniversitede öğretim görevlisi olan Ayhan Çiftçi'nin kendi telefonuna yüklediğini savundu. 

GRUBUN ABİSİ ORHAN
Yazıştıkları üç kişilik grubun abisinin "Orhan" olduğunu kaydeden Hançer, genelde dini içerikli sohbetler yaptıklarını dile getirdi. Bazen siyasi mesajların da geldiğine işaret eden Hançer, "Siyasi mesajlarda 'Siz hangi partiye oy vereceğinizi biliyorsunuz'. deniyordu. Bundan, o bölgede AK Parti'nin karşısında en güçlü partiyi kast ediyorlardı. Ben karşı çıkıyordum." dedi. 

KUR'ANA EL BASTIRIP SORULARI VERDİLER
Terör örgütünün sohbetlerine de katıldığını anlatan Hançer, şöyle devam etti:

"Sohbetlerde bazen telefonun bataryalarını çıkarıyorduk. 'Gün gelir devran döner, sizin güvenliğiniz için, sıkıntı yaşamamanız için' diyorlardı. 2014 yılına kadar dini içerikli sohbet yapıyorduk. O yıl yapılan seçimin ardından siyasi sohbetler de yapılmaya başlandı. Bir sohbette bize komiserlik sınavı soruları verildi. Soruları 'Orhan' vermişti. Sorular gizlilik içerisinde Kur'an-ı Kerim'e el bastırılarak verildi. Kimseyle konuşmamamız söylendi. Sorular sınavda çıktı, 85 puan aldım. Soruların verildiği sohbette daha önce görmediğim insanlar vardı. Onların sınavı kazanıp kazanmadıklarını bilmiyorum."

AZ HİMMET VERİNCE...
Sohbetlerde himmet toplandığına da değinen Hançer, "Öğrenciler ve okul giderleri için para topluyorlardı. Ben de 50-100 lira arasında değişen para veriyordum. Az verdiğim için hoşnut olmuyorlardı." diye konuştu.

Samimi duygularla katıldığı terör örgütü tarafından kandırıldığını ve pişman olduğunu kaydeden Hançer, beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.  

ÖNCEKİ HABERLER
Tunceli iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Mustafa Ceceli'nin sevgilisi bakın nerede görüldü?
Sivas iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Samsun iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Ordu iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Tekirdağ iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Muş iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Siirt iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Kahramanmaraş iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Kütahya iftar ve sahur vakti ile teravih saatleri
Yorumlar