BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  POLİTİKA

Erdoğanın Ecevit üzüntüsü

Başbakan Erdoğan ve Abdullah Gül Rahşan Ecevit'e taziye ziyaretinde bulundu.

Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile vefat eden eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'e taziye ziyaretinde bulundu.

Erdoğan ve Gül, Rahşan Ecevit'in Oran'daki evinin kapısında, eski DSP milletvekili Emrehan Halıcı tarafından karşılandı. Başbakan Erdoğan ile Gül, içeride yaklaşık 15 dakika kaldı. Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Başbakan Erdoğan, Bülent Ecevit'in, ''siyaset dünyasının son 40 yılı içerisinde aktif görevler almış, gerek milletvekilliği, gerek Bakanlığı, gerek Başbakanlığı döneminde Türkiye'nin siyasi hayatında farklı yeri olmuş, siyasetçi ve devlet adamı'' olduğunu söyledi.

''Onu kaybetmenin hüznü içerisindeyiz'' diyen Erdoğan, Ecevit'in eşine, ailesine, partisine ve millete başsağlığı diledi. Erdoğan, ''Kendilerine rahmet diliyor ve şükranla anıyorum'' diye konuştu. Rahşan Ecevit'i nasıl gördüğünün sorulması üzerine Erdoğan, ''Gayet iyi, moralli buldum'' dedi. Başbakan Erdoğan, Rahşan Ecevit'i kendisinden bir talebi olup olmadığı sorusuna karşılık da ''(Gerekenleri yaptınız) dedi, teşekkür etti'' dedi. ''Ecevit'in, Devlet Mezarlığı'na defnedilmesinin kesinleşip kesinleşmediğinin sorulması üzerine Erdoğan, ''Sanıyorum, farklı bir talepleri olmadığına göre'' dedi.