BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan yeni anayasa için flaş açıklama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine'de yaptığı açıklamada yeni anayasa çalışmalarını değerlendirdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarında CHP'nin tavrını eleştirdi, ana muhalefetin tavrını ipe un sermek olarak nitelendirdi. Erdoğan, bu konuda son sözün iktidar vasıtasıyla millete ait olduğunu yineledi.

Batı Afrika ziyaretinin son durağı olan Gine'de yeni anayasa tartışmalarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Sorun çözmek için değil sorun meydana getirmek için varlar. Şu anki durum da bundan ibarettir ama son sözü söyleyecek olan iktidar partisi vasıtası ile millettir.

"Yeni anayasa konusunda ana muhalefet liderinin tavrı ipe un sermektir. Dürüstseniz masadan kaçmazsınız" dedi. Erdoğan şöyle konuştu:

"SON SÖZÜ İKTİDAR PARTİSİ SÖYLEYECEK"

TBMM başkanımızın parti başkanlarına yaptığı davet yeni bir anayasanın görüşülmesi ile ilgiliydi, şahsımla ilgili değil. Ana muhalefet partisi ipe un seriyor.

İktidarın 317 milletvekili var ama 3 kişi ile temsil ediliyor bunun karşısında ise 233 vekil var onlar 9 vekil ile temsil ediliyor. Bu adil bir yaklaşım değil. İktidar partisi benim döneminde de bunu uyguladık, çözelim dedik ama yine kaçtı gittiler. Sorun çözmek için değil sorun meydana getirmek için varlar. Şu anki durum da bundan ibarettir ama son sözü söyleyecek olan iktidar partisi vasıtası ile millettir.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Bakın bundan önce bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı, ilk defa halka gitmek suretiyle yapılan seçimdir. Bir genel başkan olarak siz katılmadınız buna. Dışarıdan ısmarlama bir aday çıkardınız, üzerinde 14 siyasi parti birleştiniz ama milletim sizle ittifak etmedi. Milletim şahsım üzerinde yüzde 52 ile ittifak etti ve bizi Cumhurbaşkanı olarak görevlendirdi."