HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan o ziyaret için açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda 2018 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası Açılışı'nda konuştu. Erdoğan burada Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası açılışında yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretini değerlendirdi. Erdoğan, "Siyasi malzeme yapılmasını tasvip etmiyorum." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği “Mevlid-i Nebi Haftası” açılış programına katıldı. Erdoğan'ın burada yaptığı açıklamadan satır başları şöyle: ''Samimiyetle yapılan duaların reddedilemeyeceği güzel bir gecedeyiz...

Mevlid - i Nebi haftasının temasının "Peygamber ve Gençlik" olmasını son derece önemli bulunuyorum. Yetimlerin başını okşayarak, kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü dönemde kız çocuğu sahibi olarak bize merhameti öğretmiştir. Özellikle gençlerimizin peygamber efendimizin hayatını öğrenmesi çok büyük önem arz ediyor.''

GENÇLİĞİ İHMAL EDENİN İSTİKLALİ TEHLİKEDEDİR

Gençliği ihmal eden, gençlere sırtını dönen, gerekli özeni göstermeyen milletin istikbali ve istiklali tehdit altında demektir. Bu ülkenin gençliğine yapılacak en büyük kötülük onların hayat damarlarından olan medeniyetten koparmak olacaktır. Yasaklardan ziyade özgürlüklerin konuşulduğu bir ülkede yaşıyoruz.

"2002'nin Türkiyesi ile 2018'in Türkiyesi'ni karşılaştırdığımızda, yasaklardan ziyade özgürlüklerin konuşulduğu, teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece her türlü fikrin serbestçe dillendirildiği bir iklimde, böyle bir ülkede yaşıyoruz." 

 DİYANET TARTIŞMASI

"Diyanet İşleri Başkanlığımızı siyasi tartışmaların malzemesi yapma girişimlerini tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum."

BİZ ÖRNEK OLURSAK...

"Biz örnek olursak, biz iyi örneklerin, güzel örneklerin yolunu açarsak bu ülkenin gençleri Kandil'deki terör baronlarının, Pensilvanya'daki şarlatanın, televizyon kanallarında sazlı sözlü program yapan ekran soytarılarının da ağlarına düşmeyecektir."

"CAMİLER 18 YIL BOYUNCA EZAN-I MUHAMMEDİYE'YE HASRET BIRAKILMIŞTIR"

Bu ülkenin gençleri sağcı solcu denilerek birbirine kırdırıldı. Bizim gençliğimiz ilericilik adına zifiri karanlığın hüküm sürdüğü bir atmosferde geçti.

Ülkenin camileri 18 yıl boyunca ezan-ı muhammediye hasret bırakılmıştır. Şimdi bu yeniden gündeme getiriliyor, yeniden hortlatılıyor. Asla başaramayacaksınız. Benim aziz milletim bir daha o günlere dönmeyecek.

"BU ÜLKE DİN ADINA NE VARSA HER ŞEYİN KARANLIĞA GÖMÜLDÜĞÜ GÜNLER YAŞAMIŞTIR"

Bin yıldır milletimizi ayakta tutan değerler, bizzat bu ülkemizin yöneticileri tarafından hor, hakir görülmüştür. Bu millet, ilim irfan sahibi alimlerine zulmedildiği karanlık yıllara şahitlik etmiştir.

Bu ülke din adına ne varsa her şeyin karanlığa gömüldüğü günler yaşamıştır. Evlatlarımızı üniversitelerde okutamamanın üzüntüsünü yaşadık. Bu millet, kılık kıyafetinden dolayı takibe uğradığı dönemlerden geçti.

Yorumlar 52 yorum