BIST 1.385
DOLAR 8,87
EURO 10,43
ALTIN 499,05
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Almanya tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi Alman dergisine verdiği röportajdaki sözlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir Alman dergisine verdiği röportajındaki Türkiye aleyhtarı sözlerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu ile ilgili suyu bulandırmaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, "Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın" diye konuştu

Antalya’da düzenlenen AK Parti İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Erdoğan, parlamenter demokrasinin sona erdiğini söyleyerek, yüzde 34 ile seçim kazanılmayacağını en az yüzde 50+1 alınması gerektiğini ifade etti. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Partiyi sırtlamak yerine partinin sırtına binenleri kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir.  Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerde FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin. Anında kapıya koymaya mecburuz. Bunlar bu milleti böldüler, ümmeti parçaladılar. Utanmadan, sıkılmadan şu anda Pensilvanya’da, Almanya’da park ettiler. Daha siz çok yerlere kaçacaksınız. Afrika’ya kaçacaksınız. Ama siz kaçacaksınız biz kovalayacağız.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisinin başındaki şahıs bir Alman dergisine röportaj veriyor. Normal şartlarda herhangi bir siyasetçi böyle bir imkanı ülkesinin menfaatine kullanır. Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor. Hem de öyle bir şikayet ediyor ki adeta Alman yatırımcılar, turistler Türkiye’den uzak dursun diye bangır bangır bağırıyor.

"YAZIKLAR OLSUN"

Neymiş efendim Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce inkar etmeye çalıştı. Mızrak çuvala sığmayınca ben bunları her yerde söylüyorum diyerek sıyrılmaya çalıştı.Yazıklar olsun ekmeğini yediği suyunu içtiği, milletvekili ve emekli olarak maaşını aldığı ülkesine böyle bir ihaneti yapan ve bunu savunan zata ne desek boştur.

Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Sözde adalet yürüyüşü yaptı. Onun yol güvenliğini kim sağladı? Bu hükümet sağladı. Birçok istihbaratlar geldi ama hükümetimiz o güvenliği sağladı. Türkiye’de adaletsizlik varsa peki İzmir’de işçiler günlerde grev yaptılar. Onların hak arayışındaki adaleti nereye koyacaksın Bay Kılıçdaroğlu? Şişli’yi çöpleri işgal etti. Onlara yönelik sözde adalet yürüyüşü yapan sen, onların adalet arayışına neden cevap vermedin? Bunları adalet madaletle işleri yok. Bunları derdi ülkeyi karıştırmak.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BAĞLANTISI ÇIKARSA ŞAŞMAYIN”

Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha... İçeriden değişik haberler alıyorum. 'Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım.' diyor içerideki zat."

ÖNCEKİ HABERLER
DEAŞ, ABD askerine saldırdı: 2 ölü, 5 yaralı!
DEAŞ, ABD askerine saldırdı: 2 ölü, 5 yaralı!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
İETT şoförü otobüsü durdurup namaz kıldı
İETT şoförü otobüsü durdurup namaz kıldı
Akşener yeni parti için tarih verdi
Akşener yeni parti için tarih verdi
Boğulma tehlikesi geçiren kişiyi dalgıçlar kurtardı!
Boğulma tehlikesi geçiren kişiyi dalgıçlar kurtardı!
Karabük'te üvey anne dehşeti
Karabük'te üvey anne dehşeti
3 otomobille evlenme teklifi
3 otomobille evlenme teklifi
Hakkari'de sosyal medya operasyonu
Hakkari'de sosyal medya operasyonu
Zonguldak'ta 3 katlı apartman boşaltıldı
Zonguldak'ta 3 katlı apartman boşaltıldı
Muş'ta şehit Eren Bülbül için mevlit
Muş'ta şehit Eren Bülbül için mevlit