BIST 2.372
DOLAR 15,87
EURO 16,80
ALTIN 942,56
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan ABD'li sözcüye sert tepki! Vicdansız ahlaksız...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un baş sözcüsü Dana White’ın Afrin'le ilgili sözlerine sert çıktı. Erdoğan Afrin'de sivillerin öldürüldüğünü iddia eden White’a ''be vicdansız ahlaksız teröriste karşı verilen mücadelen rahatsızlık duyuyor yalan yanlış haberler veriyorsun'' diyerek tepki gösterdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda flaş açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın gündeminde Afrin harekatı, seçimler, AK Parti ve MHP arasında yapılan ittifak vardı. Erdoğan Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda seçimler için hedefi yüzde 50'nin üzerinde verdi ve ''her kim AK Parti'yi ksır döngüye sokmaya çalışır, böyle bir çabanın içine girerse karşısında ilk önce şahsımı bulur'' dedi. Erdoğan'ın gündemindeki bir başka konu ise ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un baş sözcüsü Dana White’ın Afrin'le ilgili sözleriydi. Erdoğan Pentagon sözcüsüne çok sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

ABD'Lİ SÖZCÜYE: BE VİCDANSIZ AHLAKSIZ:  Bir ülkenin savunma bakanlığı sözcüsü çıkıyor Afrin'de sivillerin öldüğünü söyleyebiliyor be vicdansız ahlaksız Doğu Guta'da her gün yüzlerce çocuğun yaşlının alçakça katledilmesinden en küçük bir rahatsızlık duymuyorsun teröriste karşı verilen mücadelen rahatsızlık duyuyor yalan yanlış haberler veriyorsun. Eğer biz sivil terörist ayırt etmeseydik çoktan zaten Afrin bitmişti. Biz Kemal efendinin ağzıyla harekat etmeyzi Afrin'e girmeyi doğru bulmuyormuş senin zaten nereye girmeyi doğru bulduğun belli değil ki.

TERÖR TOPRAKLARIMIZA KADAR GELDİ

Türkiye'nin güney sınırlarını terör örgütlerinin tehdidinden koruma kararlılığını dünyaya gösteriyoruz. Özellikle Suriye'de işler yoluna girmek yerine saldırıların terörün topraklarımıza kadar ulaştığını gördük. Gezi olaylarıyla başlayan 17/25 Aralık emniyet yargı darbe girişimiyle süren bölücü örgütün çukur eylemleriyle farklı bir boyut kazanan 15 Temmuz darbesiyle de adeta zirveye çıkan böylesine sıkıntılı bir süreci hep birlikte yaşadık. Ülkemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizin, 3 buçuk milyon... Suriyeli kardeşlerimizin burada barınmaları için elimizden geleni yaptık. Suriye'deki saldırıların topraklarımıza kadar ulaştığını gördük. Fırat Kalkanı Harekatı'nda 2 bin KM'lik alan DEAŞ'lı teröristlerden temizlenmiş oldu. Burada yaşayan insanlar topraklarına dönmüş oldu, bunu biz sağladık.

2019 MAHALLİ SEÇİMLERİ GENEL SEÇİMİ ETKİLEYECEK

2019 seçimleri herhangi bir seçim değildir. her şeyden önce bu seçimle Türkiye yepyeni bir yönetim sistemine geçecektir. Her seçim diğerini etkiler 2019 Martında yapılacak mahalli seçimlerde alacağımız sonuç 2019 Kasım'daki seçimleri de etkileyecektir. Milletvekili seçiminde partinin ağırlığı çok çok önemlidir. Mahalli idareler sadece parti ile kazanılmaz. Seçeceğimiz adaylar burada çok önemli.

HEDEF YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE OLMALI

Mahalli idareler seçiminde hedef yüzde 50'nin üzerinde olmalı. Türkiye tarihi bir süreçten geçerken kimsenin kibriyle uğraşamayız.

KARŞINIZDA BENİ BULURSUNUZ

Milletvekili seçiminde partinin ağırlığı çok çok önemlidir. Ancak mahalli idareler sadece parti ile kazanılmaz. Seçeceğimiz adaylar burada çok önemli. Her kim AK Parti'yi ksır döngüye sokmaya çalışır, böyle bir çabanın içine girerse karşısında ilk önce şahsımı bulur. Türkiye tarihi bir süreçten geçerken, kimsenin kişisel hesabı ve hırsı ile uğraşamayız, vakit kaybedemeyiz.

AK PARTİ VE MHP İTTİFAKI

AK Parti ve MHP olarak Cumhur ittifakını Meclis'e sunduk. Bunun dışında mahalli idareler seçimlerinde herhangi bir yenilik yok. Ancak milletvekilinin seçilme yaşının 18'e düşürülmesi nedeniyle, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve muhtarlarımızın seçimlerinde de aday yaşı 18'e indirilmiştir.

HERKES KENDİ ADAYINI GÖSTERECEK

Eskiden ayrı ayrı zarflara konan oyların tamamı gereksiz oy iptallerine sebep olmasın diye aynı zarfa yerleştirilip aynı sandığa atılacak. Herkes kendi adayını gösterecek. Asıl yenilik milletvekili seçimlerinde olacak. Birden fazla parti bir araya gelerek milletvekili seçimine ittifak halinde gidebilecek. Buna Cumhur İttifakı diyoruz. Böyle bir durumda seçim pusulasında ittifakın içinde yer alan partilerin amblemleri bu birlikteliğe verilen ismin altında aynı çerçeve içinde yer alacak.

HEDEF OYDAKİ ZAİYATI YOK ETMEK

Her parti kendi listesiyle seçime gidecek. Hedef oydaki zaiyatı yok etmektir. Seçmenler hangi partiyi istiyorsa onun amblemine mührünü vuracak. Oylar birlikte sayılarak toplam milletvekili sayısı belirlenecek. Sonra bu oylar partilere göre bölünecek toplam milletvekili sayısı herkesin oy listesine göre dağıtılacak. Herhangi bir partiye denk gelmeyen oylar da sayılacak.Örneğin BBP başta olmak üzere bu oluşum içerisinde yer almak isteyen ancak kendi başına milletvekili çıkarma imkanı bulunmayan ittifaktaki herhangi bir partinin listesinde seçime girebileceklerdir.

Pentagon sözcüsü Afrin sorusunu geçiştirdi!

ABD'li binbaşıdan çıldırtan Afrin açıklaması

ÖNCEKİ HABERLER
Bakırköy'de silah sesleri! Sabah sporunda kurşuna dizdiler
Bakırköy'de silah sesleri! Sabah sporunda kurşuna dizdiler
İlginç olay! Kocasını öldürdü kaynanası sahip çıktı!
İlginç olay! Kocasını öldürdü kaynanası sahip çıktı!
Türkiye'den Hollanda'ya sert yanıt: Bizim için hükmü yok
Türkiye'den Hollanda'ya sert yanıt: Bizim için hükmü yok
23 Nisan hangi gün 2018 kaç gün tatil mi?
23 Nisan hangi gün 2018 kaç gün tatil mi?
Asena Toprak kimdir 2015 yılındaki hayali bakın neymiş
Asena Toprak kimdir 2015 yılındaki hayali bakın neymiş
Yağış yok ama barajlar doldu nasıl oldu?
Yağış yok ama barajlar doldu nasıl oldu?
Müjde Ar'dan çok konuşulacak sözler: İlk kez milli oluyorum
Müjde Ar'dan çok konuşulacak sözler: İlk kez milli oluyorum
Cuma günü okunacak dualar Duhan ve Cuma Suresi faziletleri
Cuma günü okunacak dualar Duhan ve Cuma Suresi faziletleri
Abdullah Gül 2019 adaylığı sorusuna böyle yanıt verdi
Abdullah Gül 2019 adaylığı sorusuna böyle yanıt verdi
Araç sahiplerine kötü haber bu geceden itibaren zam
Araç sahiplerine kötü haber bu geceden itibaren zam