Erdoğan ve Katar Emiri El Sani 3.5 saat ne konuştu? ABD'yi çatlatan buluşma

KATAR Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani Türkiye'ye destek için Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'de 3.5 saat süren bir görüşme gerçekleştiren Al Sani, Amerika'yı çatlatan buluşmada ülkesinin desteğini sundu.

TÜRKİYE ile Amerika arasında yaşanan krizde dost ülke Katar öne çıktı. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Türkiye'ye desteğini göstermek için Ankara'ya kadar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın samimiyetle kucakladığı El Sani'yi, Beştepe'deki Külliye'de yemekte ağırladı. Ankara'daki ABD'yi çatlatan buluşma tam 3.5 saat sürdü.

BEŞTEPE'DEKİ YEMEK : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'ye biraraya getiren çalışma yemeğine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-Emadi de katıldı.

EMİR AL SANİ DESTEĞİNİ GÖSTERMEK İÇİN TÜRKİYE'YE GELDİ: Katar Emiri Seyh Temim bin Hamed Al Sani'nin, ziyaretine ilişkin açıklamayı da Katar Ankara büyükelçisi yaptı. Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim Mübarek Al Şafi, Katar emiri El Sani'nin Türkiye’ye desteğini göstermek için Ankara'da olduğunu söyledi. Al Şafi, Başkan Erdoğan ile görüşen Katar Emiri Al Sani'nin ekonomik krizden sonra Türkiye’yi i ziyaret eden ilk devlet lideri olduğuna vurgu yaptı.

Katar devletinin Türkiye’ye gerekli desteği sunmakta hiçbir zaman tereddüt etmediğini vurgulayan Al Şafi, "Katar, 2016 yılında Türkiye’deki başarısız darbe girişiminde olduğu gibi, Türk kardeşlerinin yanında durmaya devam edecektir ve kardeş Türk halkının yardımına her zaman ilk koşandır" ifadesini kullandı.