Erdoğan incelemelerde bulundu! İşte enkaz bölgesinden çarpıcı kareler

Erdoğan incelemelerde bulundu! İşte enkaz bölgesinden çarpıcı kareler

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Kartal'daki enkaz alanına gelerek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra yaralıların tedavi gördüğü Kartal Doktor Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi, tedavi gören vatandaşlarla konuştu.

Erdoğan incelemelerde bulundu! İşte enkaz bölgesinden çarpıcı kareler - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği enkaz alanına giderek incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, enkaz çalışmaları, Yeşilyurt Apartmanı ve çevresindeki yapılarla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan bilgi aldı.

Erdoğan incelemelerde bulundu! İşte enkaz bölgesinden çarpıcı kareler - Sayfa 2

''ALMAMIZ GEREKEN BİRÇOK DERS VAR'': Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Yeşilyurt Apartmanı'nda yaşayan vatandaşların beklediği çadırı ziyaret etti. Enkaz alanında bekleyen ailelerle konuştu. Erdoğan, incelemenin ardından alandan ayrılırken basın mensuplarının soruları üzerine çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Hastanede bir ziyaret yapacağız. Ondan sonra cenaze törenine katılacağız. Ama tabii buradan almamız gereken birçok dersler var.

Erdoğan incelemelerde bulundu! İşte enkaz bölgesinden çarpıcı kareler - Sayfa 3

''ADIMLARIMIZI ATACAĞIZ'': Buna göre de şu anda gerek Başsavcımız, gerek savcılar, gerek bilirkişi heyetleri, bütün Bakan arkadaşlarım, AFAD... Hepsi çalışmalarını sürdürüyor. Ondan sonra bizler de oturacağız, değerlendirmelerimizi yapacağız. Bütün bu çalışmalardan sonra kararlı bir şekilde adımlarımızı atacağız" dedi.