YAZARLAR

Erdoğan devrilirse altında kim kalacak?

Erdoğan devrilirse altında ilk cemaat kalacak. Hem cemaati hem de AK Parti'yi yiyip bitiren bu süreç, birilerinin karnını doyuruyor besbelli.

Büyük bir yangının içindeyiz. Buyangına su taşınmadığı, araya duvarlar örüp, ateşe odun atıldığısürece kuru, yaş önünde ne varsa yakıyor,yakacak. 
 
Evet, bu bir yolsuzluk operasyonuyken pektabi itibarsızlaştırma operasyonuna dönüşebilir.Ya da tam tersi, itibarsızlaştırma operasyonu ana hattına yolsuzlukoperasyonu döşenmiş olabilir. 
 
Operasyon içinde operasyon yani.

Ahtapotun bütün kolları birbirine girmiş gibigörünse de temelde bu girift operasyonel halden kurtulmak bir ikiharekete bakar aslında.

Yolsuzlukla ilişkili ne varsa kesip atarakitibarınızı kurtarmanız mümkündür. Bunlar sadece iddia,ortada yolsuzluk olup olmadığını bilmiyoruz elbette amakimsenin itiraz edemeyeceği bir "şaibe" de yok muortada?
 
Yolsuzluk operasyonuna adı karışan bakanlarıdaha ilk günden görevlerinden alarak;  "Ortada birşaibe var, bu soruşturma bitene kadar adı karışanları görevdenalıyorum, aklanırlarsa görevlerine geri dönerler, suçlularsacezalarını çekerler" denseydi itibarsızlaştırmanın önünegeçilmez miydi?
 
Denmedi...
 
"Bu ülkede operasyon yapmayakalkanların ellerini kırarız" dendiği kadar"yolsuzluk yapanların ellerini kırarız" denseydiardından gelen "oyun büyük" açıklamalarının haklılığı artmazmıydı?
 
Denmedi...
 
Onun yerine "tamam yolsuzluğu kimsesavunmuyor ama..." diye başlayan cümleler, Ama'dan sonragelen ne varsa onun gölgesinde kaldı.

Hem seyrek hem cılız kalan yolsuzlukaçıklamaları derin çetelere kurbanverildi. 
 
Bu bir itibarsızlaştırma operasyonuysa şayetbunun tek hedefi Erdoğan değil.

Bu operasyondan cemaat de AK Parti kadar nasibinialıyor. "Olağan şüpheli" olarak hedef tahtasına oturtulancemaat, yapılan her yeni hamlede biraz daha itibarkaybediyor/kaybettiriliyor. 
 
"Cemaatçiler-darbeciler"güzellemeleri yapılırken, belaltı kasetleri hizmethareketine mal etmeye çalışarak aslında cemaate darbevuruluyor. 
 
Erdoğan devrilirsealtında ilk cemaat kalacak. Bunu görmemek içinkör olmak lazım. Böyle bir durumda cemaatin bu konudaki net tutumuitibarını kurtarmaz mı?

Eğer iddia edildiği gibi cemaatin içine sızmışderin yapılar varsa, bunları kendinden ayrıştırarak yoluna devametmesi mücadelesini daha da haklılaştırmaz mı? Bu iddialardoğru değilse de cemaatin üzerinde oluşturulmuş bu şaibedenkurtulması gerekmez mi?
 
Hem cemaati hem de AK Parti'yi yiyipbitiren bu süreç, birilerinin karnını doyuruyorbesbelli.

Toz duman olmuş bir ortamda herkes kendievinin önünü temizlese ortalık biraz olsun açılacak ama"bi yumruk da ben atayım" şehvetinden kimseninönünü gördüğü yok. 
 
 HEDEF İMAM HATİPLERMİ?

Haber şöyle: "Savcılık Halkbank'ayaptırdığı baskını imam hatibe göre ayarladı. Halkbank GenelMüdürü'nün evinden çıkan 4,5 milyon dolar imam hatip lisesi veBalkan Üniversitesi için bağış parasıydı. Fatih Belediye Başkanı daimam hatiplere büyük destek veriyordu. " 

 
Zamanlama manidar dedikleri şey bu olsagerek! 
 
Yapılan yolsuzluk operasyonunun"zamanlama dikkat!" diyerek alt okumasını yapmayaçalışabilirsin, bu operasyon doğrudan hükümeti hedef aldıdiyebilirsin, operasyonla Erdoğan bitirilmek isteniyor dadiyebilirsin... 

Hepsine amenna.

Ama arkadaş, bu kadar büyük biroperasyonun hedefi aslında imam hatiplerdi demek ya senin zekana yamilletin zekasına hakaret değil mi?
 
Bu tür bağlama modelleriyle ne operasyonunüstü örtülebilir ne de puan toplanabilir.

İnsanın bu savunma refleksinin ardından "Allah'tan Ebru Gündeş başörtülü değil" diyesi geliyor.Yoksa hedef çoktan başörtülüler olmuştu bile.

 

  
Yorumlar