BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
POLİTİKA

Erdoğan: Bunlardan bilim adamı da Müslüman da olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversiteliler Derneği'nde yaptığı konuşmada, 'Zihnini Amerika'da yaşayan şarlatana adayan mankurtlardan bilim adamı da Müslüman da olmaz.' dedi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversiteliler Derneği BURA'nın 14.Olağan Genel Kuruluna katıldı. Erdoğan burada yaptığı açıklamada "FETÖ insanların zihinlerini kayıtsız şartsız itaat duygusu ile çökertirken 15 Temmuz'daki gibi vahşetlere de yöneltmiştir. Zihnini Amerika'da yaşayan şarlatana adayan mankurtlardan bilim adamı da Müslüman da olmaz." dedi.

"BU MU ÖZGÜRLÜK?"

Açık konuşmayı severim. Çünkü kesinlikle gizli hafıza kaydım yoktur. İster yerli ister yabancı. Ne olursa olsun. İster içeride ister dışarıda... Bakınız... Eğitim öğretim özgürlüğü, düşünce özgürlüğü hep konuşulur. Acaba uygulamaya gelindiği zaman... Diyelim ki Boğaziçi Üniversitesi, buradaki hocalarımız acaba nereye kadar pergellerini açıyorlar? Belli bir fikrin savunucusu olanlara kapıyı aç, belli fikrin savunucusu değilse kapıyı kapat, bu mu özgürlük?

"ZİHNİNİ AMERİKA'DAKİ ŞARLATANA ADAYAN MANKURTLARDAN BİLİM ADAMI OLMAZ"

Bilimin olmadığı yerde sadece cehalet değil, onunla birlikte vahşet de kök salmaya başlar. Terör niye üniversitelere yerleşmiştir? Bizim yıllarımızda anarşiydi, daha sonra bu teröre dönüştü. Üniversitelerimiz bizim huzur mekanlarımız olması lazım. Oralarda kalemlerin, bilgisayarların, laptopların konuşması lazım. Ama zaman zaman bunlar çok farklı bir konuma doğru yerleşti. Selçuklu'yu yıkılışa götüren Haşhaşi dalgası, bir yanı ile cehalet bir yanı ile vahşet kokuyordu. Bugün de Türkiye benzer saldırılarla karşı karşıyadır. FETÖ insanların zihinlerini kayıtsız şartsız itaat duygusu ile çökertirken 15 Temmuz'daki gibi vahşetlere de yöneltmiştir. Zihnini Amerika'da yaşayan şarlatana adayan mankurtlardan bilim adamı da Müslüman da olmaz.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Erdoğan konuşurken bir bebek ağlayınca renkli görüntüler yaşandı
Yeşilçam'ın usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı
El bombası diplerinde patladı!
Münir Özkul son yolculuğuna uğurlanıyor
Mini etekli Rus kediciğin delişmen dansı....
Sürücü yol kenarına uçtu
Görenleri hayrete düşüren protez yüzlü adam! (+18)
Çin'in diplomat pandalarına 'sarayda' özenle bakılıyor
Park etme tartışmasında böyle kurşun yağdırdı!
Abisinin kucağında uyuyakalan dünyalar tatlısı bebek!
Yorumlar