YAZARLAR

Erdoğan Atatürk'çü mü oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Kasım Anma programında, Atatürk'e Atatürk diyerek birilerine yeni bir gevezelik malzemesi sundu.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Kasım Anma programında, Atatürk'eAtatürk diyerek birilerine yeni bir gevezelikmalzemesi sundu.

Bir haftadır bu hitap şeklini tartışanlardan uzak durmayaçalıştım. Bir iki söylendikten sonra unutacaklarını düşünmüştüm amayanılmışım.  Atatürk'e Atatürk denmesi neredeyse tek gündemmaddemiz haline geldi. 

Konuyu tartışmaya açanlar, "15 yıldır her konuşmasında GaziMustafa Kemal demekle yetinen ve ağzından Atatürk sözü çıkmayan biradam neden bir anda Atatürk demeye başladı" diyesoruyor. 

Bu soruyu soranlar, bir matematik probleminin çoktandır aranançözümünü ilk kez bulmuşcasına şu cevabı yapıştırıyor:

"2019 seçimleri yaklaşırken yüzde 50+1'i bulamayacağı içinAtatürkçülerin oylarına göz dikti!"

Onlara verilecek tek cevap var.

Eğer Atatürk oy devşirilecek bir olgu olsaydı, CHP79 yıldır iktidar koltuğundan inmezdi. Demek ki sebep budeğil...

O zaman gerçek sebep ne?

Anlatayım izninizle...

Şu coğrafya üzerinde yapılan bütün kötülükler ve bütün fenalıklar,Atatürk'ün arkasına saklanarak yapıldı. Kanlı darbeler, Atatürk'ünilke ve inkılapları bahane gösterilerek gerçekleşti. 

"Bin yıl sürecek" dedikleri 28 Şubat postmoderndarbesini yapanlar da kendilerinden önceki darbeciler gibiAtatürk'ün adını ve gücünü kötü bir şekilde kullanarak Erbakan'ıkoltuktan indirdi. 

İmam Hatip'lerin kapatılması, Kur-an kurslarının yasaklanması,başörtü yasağının konması gibi ucube yasakların temelgerekçesi de Atatürk'ün ilke ve inkılaplarıydı. 

AK Parti döneminde de durum farklı değildi.

"Ordu göreve" pankartı ile Anıtkabir'e yürümeler,parti kapatmaya çalışmalar ve e muhtıralar hep ama hep Atatürkgerekçe gösterilerek yapıldı.

Atatürk ismi, AK Parti ve Erdoğan'ın tepesinde her zaman demoklesinkılıcı gibi sallandırıldı. 

Tüm bunların yanısıra bir şey daha yapıldı.

Tüm resmi törenler, Atatürk'ü anmak için değil de en başından beriAtatürk düşmanı olarak ilan edilen Erdoğan ile AK Parti'ye karşıbir gövde gösterisi niyetine kutlandı. 

Anlayacağınız, ne kadar üçkağıtçı, rantçı, sömürgeci, darbeci vegoygoycu var ise hepsi Atatürk'ü siyasi iradeye karşı bir suikastsilahı olarak kullandı.

Günümüze gelecek olursak...

Atatürk'ün arkasına saklanıp PKK ve DHKP-C ile işbirliği yapanlartüredi. bir yandan, "Biz Atatürk'ün partisiyiz"derken, diğer yandan sömürgeci devletlere, "Yahu gelin biziyeniden işgal edin" diyebilecek kıvama gelenbasiret ve haysiyet fukarası siyasetçilerimiz oldu.

"Erdoğan gitsin" diye HDP ile birlikte sallayan,Fetö ile birlikte hak -hukuk - adalet arayan, savcı Mehmet Kiraz'ımakamında katleden DHKP-C'li teröristlerle birlikte hareket eden vefakat sıkıştığı anda, "Ama biz Atatürk'ün kurduğupartiyiz" diyen milletvekillerimiz oldu.

Gazetecilik adı altında ajanlık yapanlarla, habercilik adı altındadevlet sırlarını açıklayarak hainlik yapanların ardına sığındığısiperin adı da aynıydı: Atatürkçülük!

Emir almak için değil, emir vermek için doğmuş Erdoğan gibibir liderin, bu baskılara dayanamayarak"Atatürkçülük" yapması pek tabi kibeklenemezdi. 

Üzerindeki baskıların tamamen kalkmasından sonra içinden geldiğişekilde "Atatürk" demesi ise tam da Erdoğan'danbeklenen bir hamleydi.

Cumhurbaşkanı, geçen hafta yaptığı konuşmada neden 15 yıl sonraAtatürk dediğini şu sözlerle açıkladı:

"Milletimizin gönlündeki Atatürk ile kavramsallaştıranAtatürkçülük arasında çok büyük fark var. CHP'nin Atatürk'ümilletten kaçırmasına izin vermeyeceğiz. Atatürk'ü ruhu faşist,söylemi Marksist çevrelerin tekeline bırakmayacağız"

Erdoğan bu sözleriyle Atatürk’çü falan olmuyor.

Atatürk’ün arkasına sığınarak her türlü pisliğiyapan vesayet odaklarının  elindeki son kozu almakiçin hamle yapıyor. Bunu yaparken, belki de tüm zamanların en güzelAtatürk tarifini yapıyor:

"Atatürk; milletinin Mustafa Kemal'i, savaşmeydanlarının Gazi'si ve Cumhuriyetin Ata'sıdır"diyor...

Bu cümlede çok ama çok önemli bir anlam var.

"Atatürk bu milletin tek ve yegane atası değildir veolamaz. Olsa olsa Cumhuriyet'in kurucu Ata'sı olabilir"diyor. 

Altına imzamı atıyorum bu sözlerin...

Bu topraklarda hiç kimse, "Türkler'in Ata'sıAtatürk'tür" diyen şalgam beyinlilerle bir olup 600yıl boyunca dünyaya adaletle hükmeden atalarını yok saymaz!

Kanuni'ye, Sultan Fatih'e, Abdulhamit'e hakaret etmek Atatürk'üyüceltmez, bu millete sevdirmez. Çünkü bu topraklarda hiçkimse, "Varsın Kabe Araplar'ın olsun, bize Anıtkabiryeter" diyerek Atatürk'e tapınanların şeytani ayinlerineeşlik etmez.

On yıllar önce bir tespitte bulunmuş, "Atatürk'ü CHP'ninelinden aldığımız gün bu ülke düzlüğe çıkar" demiştim.

Erdoğan bugün bunu yapmaya hazırlanıyor.

Atatürk'ün bir seçim jargonu ve bir vesayet olgusu olarakkullanılmasının önüne geçmeye hazırlanıyor. Azgın azınlıklarınsıkıştıkları her noktada Atatürk'ün arkasına saklanmasına sonvermek istiyor.

Mesele bundan ibaret...

CHP'lilerin, "Seçim kazanmak için dini inançları ve Fetö'yükullananlar, "Kürt Açılımı" yapanlar şimdi de 2019seçimlerini kazanmak için Atatürk açılımı yapıyor" demesiise tam bir zavallılık...

Yahu seçim zamanlarında çarşaf açılımı yapan, başörtülülere rozettakan kimdi? Seçim sonrası meydanlarda çarşaf yırtan, çarşaflılarırahibelere benzeten kimdi?

Magnet gibi bulduğunuz her buzdolabına yapıştınız!

HDP ile birlikte sallayıp, HDP kazandı diye pilav dağıtan ve PKK ile birlikte hendek siyasetini savunan siz değilmiydiniz?

Fetö ile birlikte hükümet devirmeyeçalışan, darbecilerle birlikte adalet yürüyüşleriyapan siz değil miydiniz?

Siz değil miydiniz referandumu kazanmak için 15 yıl sonraAKP demeyi bırakıp "AKParti" diyen?...

Siz değil miydiniz "Diktatör" demeyi bırakıp,"Sayın Cumhurbaşkanımız" diyen?

Yahu siz, seçim kazanmak için duran adam oldunuz, yakıp yıkan adamoldunuz. Yetmedi, üstüne bir de müftünün karısı oldunuz!

Kime ne anlatıyorsunuz birader?

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:

twitter.com/slymnoz

facebook.com/slymnoz

instagram.com/suleymanozi

Yorumlar84 yorum