BIST 11.156
DOLAR 33,08
EURO 36,09
ALTIN 2.558,60
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan 23 Nisan'da çocuklarla bir arada!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir araya geldi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklarla bir araya geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan çocukları Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda çocukları kabul etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A KEMAN SÜRPRİZİ: ANNESİ İÇİN ŞARKI ARMAĞAN ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğunu 'çocuk cumhurbaşkanına' devretti. Keman çalan çocuğun "Şehitler için çalıyorum" diyerek 'Çanakkale İçinde' türküsünü çalması, ardından da Erdoğan'ın isteği üzerine 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsünü çalması ve son olarak "Bu parça da sizin anneniz için" dedikten sonra "Benim annem" şarkısını çalması Erdoğan'ı duygulandırdı.  Bunun üzerine Cumhurbaşkanı, "Offf şimdi yıktı beni" karşılığını verdi.


ekran-resmi-2015-04-23-12.58.30.png 

İşte Erdoğan'ın çocuklara hitaben yaptığı o konuşma:

Sevgili çocuklar sizleri sevgiyle selamlıyorum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı kutluyorum. Cumhurbaşkanlığı külliyesine, milletin evine hoş geldiniz diyorum. 23 Nisan 1920'de açılan Meclis'imizin ilk başkanı, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle rahmetle anıyorum.

"RASTGELE BİR KARAR DEĞİL"

Sevgili çocuklar Meclis'imizin açılış tarihi gibi çok önemli gibi bir günün çocuklara armağan edilmiş olması rastgale alınmış bir karar değil. O tarihi güne ilişkin fotoğraflara bakın. İlk dikkatinizi çekecek olan fotoğraflardır. Herhâlde TBMM'yi gezdiniz gördünüz değil mi?

Meclis'imiz çocuklarla açılmış, çocuklarımızın istikbali için mücadele yürütmüş ve zamanı gelince ülke yönetimini teslim etmiştir. Bakanlıklara valiliklere belediyelere ziyaretçi olarak gelen sizler, yarın o görevleri bizzat yürüteceksiniz. Sizler de daha sonraki nesillere güzel bir gelecek sağlamak için çalışacak, mücadele edeceksiniz.

"18 YAŞIN SEÇİLME YAŞI OLMA TEKLİFİM VAR"

Gerçi şu anda 18 henüz seçilme yaşı değil ama, benim bir kaç yıldır 18 yaşın aynı zamanda seçilme yaşı olma teklifim var. Temenni ederim ki bu parlamento nasıl 30'u 25'e indirdiyse, şimdi de 18'e indirmeli. Seçmek zordur aslında, seçilmek değil. Çünkü en kaliteliyi bulup çıkarabilmek kolay bir iş değil. Bu bakımdan temenni ediyorum ki 18 yaşın seçme ve seçilme yaşı olarak yapılacak yasal düzenleme ülkemizin geleceğini genç kuşaklara emanet etme noktasında önem arz edecektir.

ERDOĞAN'DAN KEMAN ÇALAN KÜÇÜK KIZA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Sizin içinizden bürokratlar, bakanlar, milletvekilleri, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıkacak. İçinizden bir kısmı da bilimden sanata, az önce yavrumuzu gördük. Kemanı gayet güzel bir şekilde bizlere kemani olarak burada verdiği resital diyebiliriz, bunu ortaya koydu. Bunu ayrıca ben tebrik ediyorum. Bunu artık bizim konser salonlarında dinleyeceğimiz günler de gelecek. Burada yapıyoruz büyük bir salon, inşallah orada ilk resitali verdirelim. Tamam mı fahri bey. Unutmayın notlarımızı alalım. Bittiği zaman açılış töreninde davet edeceğiz.

"HER BİRİNİZİN GÖZÜNDE BU KARRALILIĞI GÖRÜYORUM"

Her birinizin ben, gözünde bu kararlılığı görüyorum. son 12 yıldır daha iyi bir gelecek bırakabilmek için çok çalıştık. özellikle eğitim alanında ülkemizde büyük bir dönüşümü gerçekleştirdik. evinize gittiğinizde, annelerinize babalarınıza lütfen sorun. onlar hangi şartlarda eğitim görmüşler. onların anlattıklarını bugün sizin sahip olduğunuz imkanlarla karşılaştırın.