BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  EMEKLİ

Emekli promosyonları ile ilgili karar verildi! Onay beklenmeksizin hesaplara yatırılacak

Türkiye Bankalar Birliği, "Promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir" açıklaması yaptı.

Abone ol

TBB'den yapılan açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesinin taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapıldığı belirtildi.

Onayın bankalar tarafından şube dışı kanallardan (ATM, internet/mobil bankacılık, SMS, Müşteri İletişim Merkezi) alınabildiği bildirilen açıklamada, emeklilerin yoğunlukla banka şubelerini ziyaret ederek onay verdiklerinin görüldüğü kaydedildi.

30 Haziran 2020 tarihine kadar

Açıklamada şunlar kaydedildi: Son dönemde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle risk grubu içerisinde yer alan emeklilerimizin toplu taşıma gibi kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek amacıyla promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir. Diğer taraftan maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emeklilerin promosyonlarını kıstelyevm iade etmek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı her zaman saklı tutulacaktır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Koronavirüs ölü sayısı kaç oldu? Dünya karantinada sarsıcı haberler var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Kocaeli'de bıçaklayarak öldürdü ardından 'Ona hala dua ediyorum'
İstanbul’da AVM’ler kapanmaya başladı
YKS sınavı ertelendi mi 2020 YKS ne zaman yapılacak MEB bildirisi
İtalya'da morglarda yer kalmadı! Asker cesetleri yakmaya götürüyor
KKTC’ye girişler yasaklandı
Şeyma Subaşı'nın bikinili pozları olay! Seksi göründüğüm için değil deyip paylaştı
Yorumlar 4 yorum