Ekrem Yeter Kimdir?

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ üyesi olmakla itham edilen damatlardan biri. Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı gibi Ekrem Yeter de gözaltına alındı. Ancak Ekrem Yeter kısa sürede bırakıldı ve tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Peki Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter kimdir, ne iş yapıyor eşi Ayşenur Yeter kimdir? Bülent Arınç’ın damadı olan ve daha önce KHK ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğretim üyesi görevine son verilen Ekrem Yeter FETÖ’den gözaltına alınıp tutuklanmıştı. İtiraz üzerine Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği Yeter'in tahliyesine karar...

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ üyesi olmakla itham edilen damatlardan biri. Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı gibi Ekrem Yeter de gözaltına alındı. Ancak Ekrem Yeter kısa sürede bırakıldı ve tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Peki Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter kimdir, ne iş yapıyor eşi Ayşenur Yeter kimdir?

Bülent Arınç’ın damadı olan ve daha önce KHK ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğretim üyesi görevine son verilen Ekrem Yeter FETÖ’den gözaltına alınıp tutuklanmıştı. İtiraz üzerine Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği Yeter'in tahliyesine karar verilen Ekrem Yeter, Melih Gökçek ile FETÖ atışması ile de gündeme gelmişti. Ekrem Yeter, Gökçek'in fetö'cü iddialarına "Bana ve eşime paralel demişsin, eğer paralelden kastın vatana millete ve insanlığa hizmet edenlere alkış tutmaksa evet biz sonuna kadar paraleliz" karşılığını vermişti.


Bülent Arınç damadı Ekrem Yeter bir aile fotoğrafında böyle yer aldı. Ekrem Yeter Bülent Arınç'ın kızı Ayşenur Yeter ile evli. Ekrem Yeter ile eşi Ayşenur Yeter'in iki çocukları bulunuyor.

EKREM YETER KAÇ YAŞINDA ASIL İŞİ NE : 21. 04. 1973 doğumlu olan Ekrem Yeter, Selçuk Üniversitesi Tıp mezunu. Kardiyoloji alanında uzman olan Ekrem Yeter, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mardin Devlet Hastanesi, Memorial Hermann Hospital, University of Texas, Ağrı Asker Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptı. Türk Kardiyoloji Derneği üyeliği ve başkanlığı yapan Ekrem Yeter, FETÖ'ye üyelikle 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.