BIST 1.345
DOLAR 8,31
EURO 10,00
ALTIN 476,22
HABER /  MEDYA

Ekrem Dumanlı hakkında şok iddia meğer...

Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polisin 50 gündür Ekrem Dumanlı'ya bulamadığı öne sürülüyor.

Abone ol

Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül'de yakalama kararı alındığı, Dumanlı'nın 50 gündür polisten saklandığı öne sürülüyor. Ekrem Dumanlı'nın gözaltına alınmamak için cep telefonu kullanmadığı hatta "yakalanırım" korkusuyla oy vermeye dahi gitmediği iddia ediliyor.

Sabah Gazetesi'nin iddiasına göre Ekrem Dumanlı hakkındaki yakalama kararı 18 Eylül tarihinde alındı. Selam Kumpas soruşturması kapsamında yakalama kararı verilen Ekrem Dumanlı, Fethullah Gülen ve Paralel Yapı arasında köprü görevi gördüğü iddiası var.

EVİNE BİLE GİTMİYOR
18 Eylül tarihinden beri hakkında yakalama emri bulunan Ekrem Dumanlı'nın sırra kadem bastığı söyleniyor. Ekrem Dumanlı'nın yaklaşık 50 gündür polisten kaçtığı, cep telefonunu kullanmadığı, evine de gitmediği belirlendi. Ekrem Dumanlı'nın 1 Kasım'da, Yenibosna'daki Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde 3065 numaralı sandıkta oy kullanması gerekirken, sandık başına da gitmediği belirlendi.

BUGÜN TV'DEKİ GÖRÜNTÜSÜ BANTTAN MIYDI?
Ekrem Dumanlı, Zaman gazetesinin yeni yayın dönemine geçişi ile ilgili geçtiğimiz günlerde düzenlenen programa da katılmazken Bugün TV'de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve canlı olduğu iddia edilen röportajının da bant kaydı olduğu ileri sürüldü. Dumanlı bu röportajda bir süredir rahatsız olduğunu, şehir dışında olduğu için de Bugün TV'ye desteğe gelemediğini ileri sürmüştü.

YAKALAMA KARARI GEREKÇESİ
Ekrem Dumanlı hakkında çıkarılan yakalama kararının, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevlerini Kısmen veya Tamamen Yapmasını Engellemeye Teşebbüs" ve "Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurmak veya Yönetmek" suçlamaları kapsamında olduğu öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Uğur Dündar korkusundan kaçtı!
Gören ambulans der ama bakın içinden ne çıktı!
Afganistan'da iç çatışmalar büyüyor
Binlercesi artık Türkiye'ye gelebilir!
Charlie Hebdo bu kez Rusya'yı karıştırdı
Çifte kumrular yemekte
Alman ordusuna imamlar alınacak!
Bakan Işık HDP'nin üzerini çizdi!
Arap ülkesinden Erdoğan'a çirkin iftira
Manavgat 3.6'lık depremle sarsıldı!
Yorumlar 10 yorum