BIST 4.936
DOLAR 18,64
EURO 19,33
ALTIN 1.051,96
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Eğer olursa Kılıçdaroğlu istifa edecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, yerel seçimler öncesi Kılıçdaroğlu hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Abone ol

2014 seçimlerinde istenen başarı elde edilemezse Kılıçdaroğlu ve ekibi istifa mı edecek? Bu yöndeki iddiayı bizzat Kılıçdaroğlu'nun yardımcılarından Gökhan Günaydın açıkladı.

CHP Ankara Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Balıkesir'de seçimleri kazanamamaları halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kendilerinin istifa edeceğini söyledi.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir'e gelen ve partisinin Bandırma ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Günaydın, kendilerinin 2007 yılından itibaren kamuoyu yoklamaları yaptırdığını, yapılan bu kamuoyu yoklamalarının sonuçlarının iyi olduğunu söyledi.

2012 Aralık ayı sonunda Balıkesir ilinde yapılan kamuoyu araştırmalarını değerlendiren Günaydın, "Balıkesir'de alınan sonuçlar iyi. Amacımız sadece seçim kazanmak değil. Balıkesir'i ülkede hak ettiği yere taşımaktır" diyerek, büyük şehir kapsamına alınan ildeki olanakların kır-kent dengesinin sağlanarak her kesime yayılacağını belirtti.

"SİYASETTE HER AN HER ŞEY DEĞİŞEBİLİYOR"

Toplantıda sorulan bir soru üzerine, Balıkesir'de seçimlerin kaybedilmesi halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dahil yardımcılarının istifa edeceğini de sözlerine ekleyen Günaydın, "Önümüzde 14 ay gibi bir süre var. Siyasette her an her şey değişebiliyor. Amacımız bu süreyi iyi değerlendirmek. Ancak siyaset biliminde kesin olan hiç bir şey yoktur. Yarın ülkeyi etkileyebilecek çok farklı bir şey olur ve siyasal atmosfer tümü ile değişebilir" dedi.