BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  GÜNCEL

Ege Denizi'nde tatbikat gerginliği!

Ege Denizi'nde Yunan botu, Türk hücümbotunun önüne geçmek isteyince gerginlik yaşandı.

Abone ol
Ege Denizi'nde Yunanistan'a ait Sahil Güvenlik botu Türk hücümbotunun önüne geçmek isteyince gergin anlar yaşandı. Hızını artıran Türk hücumbotu buna izin vermezken, Yunan botu İstanköy Adası'na geri döndü.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı hücumbot sınıfında bulunan 58 metre uzunluğundaki ’P 344’ bordo numaralı Rüzgar, ’P 348’ bordo numaralı Yıldız ve ’P 338’ bordo numaralı Bora isimli hücumbotlar ile 75 metre uzunluğundaki A 581 bordo numaralı askeri akaryakıt tankeri, çarşamba günü sabah saatlerinde Bodrum’a geldi. Yaklaşık 150 askeri personelin bulunduğu üç hücumbot gemi yanaşma iskelesine demirlerken, akaryakıt tankeri ise Karaada açıklarına yanaştı.  Üç hücümbot bugün, Ege Denizi Bodrum Kara ada açıkları ile Akyarlar Hüseyin Burnu ve Çatal Ada arasında kısa süreli tatbikat yaptı. Türk karasularında yapılan tatbikatı yerli ve yabancı turistler ilgiyle izledi.
 
GERGİNLİK YAŞANDI
 
Saat 17.15 sıralarında Akyarlar açıklarında seyreden Türk hücümbotunun 100 metre kadar yakınına gelen Yunan sahil güvenlik botu, Türk hücümbotunun önüne geçmek isteyince gerginliğe neden oldu. Hızını arttırıp, buna izin vermeyen Türk hücümbotu, ardından bölgeden ayrıldı. Yunan Sahil Güvenlik botu da İstanköy (Kos) Adası’na geri döndü. Türk hücümbotları da Bodrum’a dönerek gemi yanaşma iskelesine demirledi.
ÖNCEKİ HABERLER
Onun hikayesi Türkiye'yi ağlattı!
Muhalefet sataştı Bakan Çelik çıldırdı!
İspanya'da bu kez boğa kazandı!
Ruslardan insanlık dersleri
Uğur Kurt’tan kötü haber
Eda Ece'yle ayrılan Buğrahan Tuncer yeni sevgilisiyle yakalandı
Yorumlar 3 yorum