BIST 2.788
DOLAR 17,96
EURO 18,40
ALTIN 1.033,52
HABER /  GÜNCEL

Dünya bu dramı konuşuyor !

Yaşı 21... Hayatının baharında dünyanın en zor anneliğini yapıyor. Öyküsü...

Abone ol

İngiltere'de inanılmaz bir dram yaşanıyor, dünya bu dramı konuşuyor. Başrolde genç bir anne ve bebeği..

Bebek hasta ama hastalığı çok ilginç.. 5 yaşına geldiği zaman herşeyi unutacak..!

Normalde ileriki yaşlarda görülen Alzheimer, minik Jashua’da çok erken bir yaşta ortaya çıkarak ailesini şoke etti. İngiliz anne her gün çocuğuna yeni bir şey öğretmeye çalışıyor. Ama nafile... Doktorlara göre Jashua, 5 yaşına geldiğinde annesini bile tanıyamayacak. Genç yaşta istemediği halde hamile kalan Jodie, erkek arkadaşı Callum’ın ısrarları sonrasında bebeği doğurmaya karar verdi. Ancak çift her ikisinde de genetik bir bozukluk olduğunu bilmiyordu. Erken doğumla dünyaya gelen Joshua’ya önce Hepatit teşhisi konuldu. Ancak teşhis yanlış çıktı. Beş ay süren “acı dolu” bir dizi testlerden sonra minik bebeğin “çocuk Alzheimer”ı olarak da bilinen Niemann Pick sendromuna sahip olduğu ortaya çıktı.

Her anı kameraya alıyor

Karaciğer, kemik iliği, dalak ve beyne zarar veren hastalık anne ve babasındaki genetik bozukluk nedeniyle ortaya çıkmıştı.

Her 150 bin çocuktan birinde bu hastalığın görülebildiğini kaydeden uzmanlara göre Jashua 5 yaşına geldiğinde o ana kadar kendisine öğretilen her şeyi unutacak.

Jashua geçen hafta ilk kez “anne” dedi. Jodie bu anı hayatının en mutlu saniyesi olarak anlatıyor. Oğluyla ilgilenmek için işini dahi bırakan fedakar anne, “Öğrettiğim her şeyi bir gün unutacağımı bilsem bile ona elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye konuştu.

Yaşadıkları stres 5 yıldır birlikte olan çocukluk aşkı çiftin ayrılmasına neden oldu. Tek başına kalan anne yine de onun diğer çocuklar gibi büyümesi için elinden geleni yapıyor. Jodie, şimdi oğlunun her anını kameraya alıyor ve ileride ona göstermek için arşivliyor. Çünkü 5 yaşından sonra her gün aynı şeyleri yeniden kendisine hatırlatması gerekecek...

kaynak: Vatan

ÖNCEKİ HABERLER
Meclis cumaları da mı tatil?
Meclis cumaları da mı tatil?
Bebeğini almasınlar diye kaçtı
Bebeğini almasınlar diye kaçtı
Sucu lakaplı amigo tokatladı
Sucu lakaplı amigo tokatladı
Trabzon ders almamış
Trabzon ders almamış
Sinan Çetin neyle suçlandı?
Sinan Çetin neyle suçlandı?
Neze büyük sürpriz
Neze büyük sürpriz
Ağaç sevdasına sit alanı
Ağaç sevdasına sit alanı
Bayburt fıkrasına ilave
Bayburt fıkrasına ilave
Şişmana Fıçı Vergisi !
Şişmana Fıçı Vergisi !
Arzu Balkanın yeni hedefi
Arzu Balkanın yeni hedefi