BIST 1.325
DOLAR 7,94
EURO 9,48
ALTIN 462,75

DSP'den aday olan Güven Hokna'nın seçim sloganı kahkahaya boğdu!

Yaprak Dökümü dizisindeki Hayriye karakteriyle milyonların sevgisini kazanan ve Üsküdar Belediye Başkan Adayı olan usta oyuncu Güven Hokna'nın seçim sloganı olay oldu.

73 yaşındaki usta oyuncu Güven Hokna, kariyerine birçok sinema filmi ve televizyon dizisi ekledikten sonra siyasete atılmaya karar verdi. Geçtiğimiz aylarda Demokrat Sol Parti'den Üsküdar Belediye Başkan Adayı olduğunu duyuran Hokna, seçim çalışmalarına devam ederken afişlerde yer alan Yaprak Dökümü dizisine göndermeli sloganı ise güldürdü.

2005 yılında yayın hayatına başlayan Yaprak Dökümü dizisindeki Hayriye karakterini taraflı tarafsız herkese sevdirmeyi başaran Güven Hokna, seçim sloganını da bu diziden esinlenerek buldu. Hayriye karakterinin hafızalara kazınan "Aman Ali Rıza Bey, ağzımızın tadı kaçmasın" repliği, Güven Hokna'nın seçim sloganı oldu.

"Ferhunde ile barış"
Sosyal medyada bir anda gündem olan bu slogana esprili yorumlar yapıldı. Hem dizinin takipçilerinden hem Güven Hokna'nın sevenlerinden gelen bir yorum "Ferhunde ile barış, bir oy bir oydur" şeklinde oldu.

Seçim çalışmalarına devam eden Güven Hokna, adaylığını ilan ettiği gün Üsküdar'ın köklü ve kültürel geçmişi bulunan bir semt olduğunu belirterek, "Üsküdar seçimlerde müthiş bir patlama yapacak. İnşallah biz de buna vesile oluruz." demişti.