HABER /  EKONOMİ

Dolar kaç TL altın fiyatları dip yaptı (dolar altın yorumları 10 Mart)

Dolar bugün kaç TL altın fiyatları son durum ne sorularının yanıtları internethaber.com'da. 10 Mart 2017 canli dolar kuru ve altın fiyatları ile piyasa yorumları haberimizde.

Dolar/TL, haftanın son işlem gününde 3,75 civarında işlem görüyor. Uluslararası piyasalarda spot altının ons fiyatı son dört haftanın en kötü haftalık performansına ilerleyerek 1200 doların da altına indi.

ABD Merkez Bankası Fed'in faizi artışı beklentilerinin dolar/TL'deki etkisi devam ediyor. Bankalararası piyasada dolar 3,74-3,75 bandında hareket ediyor. Euro da 3,96'nın üzerinde işlem görüyor.

Piyasalar bugün ABD'den gelecek tarımdışı istihdam verisini bekliyor. TSİ 16.30'da açıklanacak verinin Fed'in önümüzdeki hafta için faiz artış eğilimini artırması bekleniyor. 

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN?

Fed kritik faiz kararını haftaya çarşamba açıklayacak. Perşembe günü de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararı var.  Doların global piyasalardaki güçlü seyri de sürüyor. Doların belli başlı para birimleri karşısındaki performansını ortaya koyan dolar endeksi 102'ye yakın seyrediyor. 

ALTIN FİYATLARI DİP YAPTI

Altının onsu 1200 doların altına inerek 1,5 ayın en düşüğünü gördü. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 238 liradan satılıyor.
Altın fiyatlarında düşüş görülüyor.

Uluslararası piyasalarda spot altının ons fiyatı son dört haftanın en kötü haftalık performansına ilerleyerek 1200 doların da altına indi.

ABD tarımdışı istihdam verisi öncesi doların güçlenmesi altın fiyatlarında düşüşe neden oldu. Altının onsu 1197 dolara kadar düşerek 31 Ocak'tan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Kapalıçarşı'da gram altın 144 lira, çeyrek altın 238 liradan satılıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu: Suriyeliler için referandum yapalım
İşte YGS günü açık tutulacak nüfus müdürlükleri!
Cuma günü hastalar ve dilekler için okunacak dualar
BBP'den son dakika referandum kararı açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'ya gitti
Emekli olunca ne kadar maaş alırım maaş hesaplama
Yorumlar