Dişlerini beyazlatmak istedi ancak 32 dişinden oldu şimdi ise...

Geçtiğimiz günlerde dişlerini beyazlatmak isterken 32 dişinden olan Suney Öztürk'ün haberi medyada büyük yankı uyandırmıştı. O olayla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. 'Delirten hastalık' olarak bilinen 'tirigeminal nevralji teşhisi konulan Öztürk'ün tedavisine başlandı

Dişlerini beyazlatmak istedi ancak 32 dişinden oldu şimdi ise... - Sayfa 1

41 yaşındaki Sunay Öztürk'ün tek istediği bembeyaz dişlere kavuşmak idi. Ancak Sunay Öztürk'e halk arasında delirten hastalık olarak bilinen diğer bir adıyla `trigeminal nevralji` teşhisi konmuştu. Ağrılardan kurtulmak için tüm dişlerini çektirme kararı alan 41 yaşındaki Sunay Öztürk’ün tedavisine başlandı. Salı günü ameliyat masasına yatacak olan Öztürk’ün ilk olarak ağrısı bulunan bölgelerdeki sinirleri uyuşturulacak.

110
Dişlerini beyazlatmak istedi ancak 32 dişinden oldu şimdi ise... - Sayfa 2

Çenedeki hareket kabiliyetini kaybettirmeyecek operasyon sonrasında da diş protezi işlemi uygulanarak Öztürk`ün eski görünümüne kavuşması sağlanacak. Müjdeli haberi duyan Öztürk ise, ağrısından kurtulup protez dişlere kavuştuğu anda ilk yapacağı işin çayla birlikte simit yemek olduğunu söyledi.

210
Dişlerini beyazlatmak istedi ancak 32 dişinden oldu şimdi ise... - Sayfa 3

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi 41 yaşındaki Sunay Öztürk, bundan 6 ay önce dişlerini beyazlatmak amacıyla zirkonyum kaplama yaptırma kararı aldı. Ailesinden kalan ilk emekli maaşıyla 10 bin lira kredi çekerek özel bir diş polikliniğine giden Öztürk’ün üst ve alttan 10’ar olmak üzere toplam 20 dişi kaplama için kesildi. Bir müddet sonra hayal ettiği beyaz dişlere kavuşmak için gün sayan Öztürk, yine aynı polikliniğe geldi.

310
Dişlerini beyazlatmak istedi ancak 32 dişinden oldu şimdi ise... - Sayfa 4

İddiaya göre ise azı dişinde ağrı olduğunu söylemesine karşın Öztürk`e burada kaplama işlemi gerçekleştirildi. İşlemin ardından bir kaç gün sonrası azı dişindeki ağrının diğer dişlere vurmasıyla doktoruna tekrar başvuran Öztürk, kendisine verilen antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verildi.

410