Din Kültürü öğretmeninin iğrençliğine bakın! Kız öğrenciye odasında...

Din Kültürü öğretmeninin iğrençliğine bakın! Kız öğrenciye odasında...

Kız çocuklarına istismar haberlerine bir yenisi daha eklendi. İzmir'de yaşanan iğrenç olayın baş aktörü bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni.

Din Kültürü öğretmeninin iğrençliğine bakın! Kız öğrenciye odasında... - Sayfa 1

Kız çocuklarına istismar haberlerine bir yenisi daha eklendi. İzmir'de yaşanan iğrenç olayın baş aktörü bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni... Çetin O. (49) hakkında, 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Öğretmen "Dansçı olmak istiyorum" diyen kızı odasına çağırıp "Hadi bana dans et" demekle suçlandı. Zanlı, öğrencilerin düşük not verdiği için kendisine iftira attığını iddia etti

Din Kültürü öğretmeninin iğrençliğine bakın! Kız öğrenciye odasında... - Sayfa 2

Karabağlar'da bulunan ortaokulunun müdür yardımcısı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Çetin O., iddiaya göre geçen mart ve nisan aylarında, okuldaki 6 kız öğrenciye sözlü ve fiziki cinsel tacizde bulundu. Olaylar, Çetin O.'nun, ders sırasında ileride ne iş yapmak istediğini sorunca "Dansçı olmak istiyorum" cevabını veren öğrencisi H.Ü.'yle koridorda karşılaşıp odasına çağırmasının ardından yaşananlar sonrası ortaya çıktı.

Din Kültürü öğretmeninin iğrençliğine bakın! Kız öğrenciye odasında... - Sayfa 3

İddiaya göre Çetin O., odasına aldığı H.Ü.'ye, cep telefonundan müzik açarak, "Hadi bana dans et, bir iki figür göster" dedi. H.Ü.'nün itiraz etmesi ve odadan çıkıp bağırması üzerine, diğer öğretmenler de Çetin O.'nun odasının önüne geldi. H.Ü.'nün, olayı okuldaki rehber öğretmenine anlatması sonrasında tutanak tutuldu. Bu olayın ardından, daha önce benzer olaylar yaşadığını söyleyen 5 kız öğrenci de, yaşadıklarını rehber öğretmeniyle paylaştı.

Din Kültürü öğretmeninin iğrençliğine bakın! Kız öğrenciye odasında... - Sayfa 4

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında Çetin O.'yu açığa aldı. Ailelerin şikayetçi olması üzerine olayla ilgili soruşturma başlatan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, geçen 19 Nisan'da gözaltına alınan Çetin O., bir gün sonra da tutuklandı.