YAZARLAR

Dijital Depresyon: Aşkın Söz Hali

Birkaç güzel sözün deldiği dağdan gelen su ise susuzluğu gidermiyor. Çöl toprağı gibi içine büzüşüyor kalp. Susuzluğu derinleştikçe kendi içinde dertop olmasının derecesi de artıyor.

Elçin Sevgi SUÇİNelcin@internethaber.com

Ansızın bilinenin açtığı yarayı, hiçbir dijital bantkapatamıyor.

Derinleşiyor boşluk. Kendini tekrarlayan sözden birgirdap gibi sahibini ve sahibinin uzantılarını da yutuyor.

Birkaç güzel sözün deldiği dağdan gelen su isesusuzluğu gidermiyor. Çöl toprağı gibi içine büzüşüyor kalp.Susuzluğu derinleştikçe kendi içinde dertop olmasının derecesi deartıyor.

Özüne yaşamak dürtüsü yerleştirilmiş tohum,depreşiyor. Canhıraş kökler fırlatıyor toprağa. Suyu çekilmiştoprak, tohumun cılız köklerini açıkta bırakıyor.

Sonrası bir derya-i kadavra! Ekranın beyaz yüzünüdelip ruhlarımıza akıyor. Aktıkça azaltıyor üstelik. Aktıkçakalınlaştırıyor dağı.

Cılız sözler doğuyor ölümün eksilttiği hayattan. Cılız, soluk veyavan sözler. Eksik olanı tamamlama güdüsüyle, kuraklığınçıldırttığı karıncalar gibi toprağın yüzünü kaplıyor. Tamamlanmamışsözler düşüyor sofraya. Duyanı eksilten sözler.

Sonrası bir derya-i kadavra! Ekranın beyaz yüzünü delipruhlarımıza akıyor. Aktıkça azaltıyor üstelik. Aktıkçakalınlaştırıyor dağı.

Gönül dağın ardında bekleyen bir Şirin arzuluyor. Dağdeğil midir aslında suyu göğsünde besleyen. Dağ değil midir,elementin bin bir haliyle o suyu olgunlaştıran?

Kekik kokuları, ceylan izleri ve kuş cıvıltıları ilebeslenmek istiyor su. Uyumak istiyor taşın göğsünde, kucaklamadanönce toprağı. Uyumak ve vuslat düşleri biriktirmek istiyorsevdiğine. Özlemin ve özlemenin derin ateşinde arıtmak istiyor,arınmak istiyor mevcudiyetinde barınabilecek olumsuzlukları. Pür-üpak varmak istiyor sevgilinin makamına. Çünkü sevgili buna yaraşır.Çünkü sevgili her türlü kirden ve olumsuzluktan münezzeholandır.

Oysa şimdi dağlar kâğıttan, sabırlar örümceğinağından ince. Bir yavan söze kurban ediliyor aşklar. Kalplerimiz,çok yaralı aşklar mezarlığı. Kulaklarımızda can çekişen eksikşiirler, kelimeleri kucağında şairini arıyor.

Yorumlar1 yorum