BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  DÜNYA

Derbide biber gazı kullanıldı mı?

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, dün akşam Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynana derbi maçta çıkan olaylarda gaz kullanılmadığını ...

Abone ol

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, dün akşam Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynana derbi maçta çıkan olaylarda gaz kullanılmadığını söyledi.
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Asya Pasifik Perakende Kongresi açılışına katılmak üzere Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ne geldi. Hüseyin Çapkın olaylı derbi maçta biber gazı kullanıldığı iddialarına ilişkin olarak, "Asla gaz sıkılmadı. Neden gaz sıkıldı deniyor anlamıyorum, bilmiyorum da. Polis oldukça soğuk kanlı hareket etti. Sportif bir sebep sonuç ilişkisi. Onun dışında herhangi bir şey aramanın anlamı yok. Olmamalıydı üzücü bir şey. Altında başka bir şey aramaya gerek yok" dedi.
Çapkın, maça hiç kimsenin biletsiz girmediğini, turnikelerde yaşanan arızalarda bile biletlerin elle yırtılarak seyircilerin içeri alındığın ifade etti. Çapkın, olaylar nedeniyle 67 kişinin gözaltına alındığını, operasyonların devam edeceğini söyledi.
(İHA)