BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83

Deniz Çakır'dan gündemi sarsan iddiaya açıklama

Deniz Çakır'ın bir mekanda başörtülü kadınlara hakaret ettiği sonrasında da fotoğraflarını çekmeye çalıştığı iddiaları yeniden alevlendi. Kadınlar suç duyurusunda bulunurken hakkında soruşturma açılan Deniz Çakır suskunluğunu Instagram hesabından bozdu.

Deniz Çakır'ın bir kafede 6 başörtülü kadına "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!" diyerek sözlü tacizde bulunduğu ve ve ardından kadınların fotoğrafını çekmeye çalıştığı iddia edilmişti. Gündeme bomba gibi düşen ve tartışma yaratan bu olayın ardından Deniz Çakır, suskunluğunu Instagram hesabından bozdu. Çakır, suçlamaları kabul etmeyerek hakkındaki iddialar içinde karalama kampanyası iddiasında bulundu. İşte Çakır'ın Instagram hesabından yaptığı o açıklama;

Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm. Şimdi okuyacaklarınız da bir savunma değil, bilgilendirmedir. Belli ki bunu yapmadığım zaman bazı kişiler iftira ve karamalarına devam edeceklerdir. 30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklasmistir. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamimizdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.

Arkadaşlarımla kutlama yaparken dogal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramizda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadi kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur,görüntüler incelenebilir.. bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.