BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Deniz Baykal'ın sağlık durumu nasıl?

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada ''Durumu ciddi, bilinci kapalı, genel durumu stabil, yaşamsal bulguları iyi'' dedi. İbiş, ödemin çözülmeye devam ettiğini de belirtti.

Abone ol

Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "Tomografi ve ardından bir MR çekildi. Biz 'onun sonucunu bekleyelim, tümünü birden açıklayalım' dedik. Her ikisinde de yeni bir komplikasyonu, yeni olumsuzluğu destekleyecek herhangi bir bulgu görülmedi." dedi.

İbiş, Baykal'ın tedavi gördüğü İbn-i Sina Hastanesi'nin bahçesinde bekleyen gazetecilere, Baykal'ın son durumuna ilişkin bilgi verdi.

Baykal'ın reanimasyon ünitesinde yoğun bakımda bulunduğunu, durumunun ciddiyetini koruduğunu anımsatarak, "Bilinci kapalı. Ancak genel durumu stabil, bulguları iyi, spontom solunum kapasitesi iyi, beyin sapı refleksleri iyi, ağrılı uyaranlara cevap dünkü düzeyde. Ödem çözülme süreci devam ediyor ve bu devam ettikçe elbette ki Deniz Bey'in iyileşmesini, beynin toparlanmasını ve nörolojik bulguların daha da iyiye gitmesini bekliyoruz." diye konuştu.

MR ÇEKİLDİ

Sürecin iyiye gidebilmesi için ödem çözülme süreciyle birlikte yeni bir komplikasyonun da olmaması gerektiğinin altını çizen İbiş, şunları kaydetti: 
"Bu yönde arkadaşlarımız hem muayeneleriyle hem de görüntülü incelemelerle gerekli değerlendirmeleri yapıyorlar. Tomografi ve ardından bir MR çekildi. Biz 'onun sonucunu bekleyelim, tümünü birden açıklayalım' dedik. Her ikisinde de yeni bir komplikasyonu, yeni olumsuzluğu destekleyecek herhangi bir bulgu görülmedi.

SABIRLA TAKİP EDİLECEK

Elbettte bu süreç sabırla takip edilecek. Süreç, bu tür hastalıklarda günler, haftalar alabiliyor, bunu hepimiz biliyoruz ancak umudumuz beynin kendisini toparlayacağı yönünde. Bunun için de uyutulma işlemi, çok önemli, beynin dinlenmesi çok önemli. Bu bağlamda uyutulma işlemi Deniz Bey'e devam edecek. Yine beynin desteklenmesi tedavisine, genel destek tedavisine ve cihazlı solunum desteğine devam edilecek. Kısacası, düne göre bir gerileme yok, bir komplikasyon yok, dünkü durumuna göre herhangi bir olumsuzluk, geriye gidiş tarzında yok."

ÖNCEKİ HABERLER
Barzani'ye çok pahalıya patladı: İtiraf geldi!
Türkiye'nin yakaladığı Rus subay, o ülkeye iade edildi!
Türkiye ile İran anlaşmıştı: Ve başladı!
Başkanlar FETÖ irtibatından dolayı mı istifa ettiriliyor?
AİHM'den flaş Demirtaş kararı!
Recep Altepe'den önce konuşan muhtardan dikkat çeken tepki!
Konya'da kanyonda kaybolan 4 kişi kurtarıldı
Recep Altepe istifa etti! Her satırı bomba olan açıklaması
Hakkari Çukurca'dan acı haber!
Demirtaş'ın kaldığı cezaevinde açlık grevi başladı
Yorumlar