BIST 1.441
DOLAR 8,44
EURO 10,25
ALTIN 502,79
GÜNCEL

'Deniz Baykal yoğun bakımdan çıkacak duruma geldi'

Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın yoğun bakımdan çıkacak duruma geldiğini açıkladı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İbn-i Sina Hastanesi'nde tedavisi süren eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Baykal’ın şuurunun açıkl olduğunu dile getiren İbiş, "Zaman, mekan ve konu oryantasyonu iyi düzeyde. Konuşuyor, yazıyor ve gündemi takip ediyor” dedi.

İbiş, yoğun bakımdan çıkacak duruma gelen Deniz Baykal'a ailesinin de talebi üzerine yurtdışında fizik tedavi uygulaması yapılmasının uygun görüldüğünü bildirdi.

İbiş, "Bu noktada ailenin de talebi üzerine yurt dışında bu uygulamaların yapılması konusu bizim tarafımızdan da uygun görüldü. Bu yönde bazı merkezlerle görüşmeler sürdürülüyor. Sanıyorum bir hafta 10 gün içerisinde en geç, o süreçte tamamlanmış olacak. Fizik tedavi rehabilitasyon uygulamasının yurt dışında devamı bu şekilde sağlanmış olacak. Tabii ki nakledilinceye kadar Deniz Bey yoğun bakımda tutacağız" ifadelerine yer verdi.

Baykal'ın yoğun bakımlık bir tedaviye ihtiyacının olmadığını dile getiren İbiş, ziyaret yasağının devam ettiğini söyledi. 

Prof. Dr. İbiş, doktorlarla birlikte kendisiyle yaptıkları son görüşmede basın toplantısına gideceklerini söylemesi üzerine Baykal'ın, bütün basın mensuplarına ilgilerinden dolayı teşekkür ettiğini, selam ve sevgilerini ilettiğini aktardı. 

Baykal'ın tedavi sürecinde yer alan bütün ekibe teşekkür eden İbiş, "Hastanemizdeki ekibimize özverili çabaları ve uğraşları için teşekkür etmek istiyorum. Ailesine teşekkür etmek istiyoruz. Çünkü bu süreçte uyumlu bir iş birliği gösterdiler. En büyük teşekkür de Deniz Bey'e. Gerçekten tüm tedavi süreçlerine çok uyumlu destek verdi. Bu güzel sonucun elde edilmesinde onun da büyük katkısı var" şeklinde konuştu. 

Açıklamasının ardından soruları da cevaplayan İbiş, Baykal'ın yoğun bakımdan ne zaman çıkacağına ilişkin soru üzerine "Şu anda yoğun bakımdan çıkmış durumda. Yoğun bakım yapılmıyor. Yoğun bakımlık bir tedavisi yok ancak biz özellikle yoğun bakım ünitesinde tutuyoruz. Çünkü ziyaret kesinlikle yasak. Enfeksiyonlara karşı korumak için hem de yoğun bir ziyaret trafiğinin onun tedavisini aksatacağını düşünüyoruz. O nedenle yoğun bakım ünitesinde tutacağız Deniz Bey'i" açıklamasında bulundu.

"Fizik tedavi için ne kadar bir süre öngörülüyor?" sorusu üzerine de İbiş, "Bu tabii ki hastanın uyumuna göre değişebiliyor. Ama toplam fizik tedavi uygulaması 2 aylık bir süreç olarak arkadaşlar tarafından söyleniyor. Ama bu hastadan hastaya da değişiklik gösterebiliyor. Ben Deniz Bey'de o sürenin çok uzamayacağını düşünüyorum" dedi.

İbiş, bir başka soru üzerine de Baykal'ın fizik tedavinin maksimum etkisini 2 ay içerisinde göreceğini kaydetti. 

"Tedavi sonrası için şu anda tespit edilen bir kalıcı hasar durumu var mı?" sorusuna İbiş, "Şu anda Deniz Bey’in sol tarafında kuvvet kaybı var. Onun dışında önemli bir nörolojik anormallik yok. Diliyoruz ki o bölgede de kuvvet kaybı minimuma indirilsin bu fizik tedaviyle beraber. Ayrıca tabii ki bu 40 günlük yatış süreci içerisinde genel kas güçsüzlüğü de söz konusu olabiliyor. Onu da tekrar kazanması sağlanacak bu fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarıyla" ifadesini kullandı.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Tartıştığı 2 liseliyi okul önünde bıçakla yaraladı!
Mısır'da cuma namazı çıkışı korkunç patlama görüntüleri!
Kalabalığın gözleri önünde bir anda facia yaşandı
Adıyaman'da izinsiz yürüyüşe polis müdahalesi
Başbakan Yıldırım'dan öğretmenlere müjde!
2019 sonunda tekli eğitime geçiyoruz
58 Hintli 1 motosiklete binerse!
Davutoğlu'ndan çok sert tepki! Aramıza girmeyin
T.C kimlik numarası başını yaktı!
Jamie Vardy, eşine boğa penisi yedirtti!
Yorumlar