Dehşeti Ayşe Arman'a anlattı! 11 yaşımda patronum tecavüz etti

Hürriyet yazarı Ayşe Arman, bu kez yaşamının henüz başlarında patronunun tecavüzüne uğrayan iş kadını Songül Baerisch ile yaptığı söyleşiyi köşesine taşıdı.

Son günlerde para ile röportaj yaptığı iddiaları ile gündeme gelen Hürriyet yazarı Ayşe Arman, bu kez yaşamının henüz başlarında patronunun tecavüzüne uğrayan iş kadını Songül Baerisch ile yaptığı söyleşiyi köşesine taşıdı. 11 yaşında başlayan ve 15 yaşında tecavüz bebeğini doğurduğu güne kadar süren dehşetin üzerinden tam 32 yıl geçti. Bugün Almanya'da iş kadını olan 43 yaşındaki kadın adalet istiyor.

Antalya’nın Serik ilçesinde 32 yıl önce yaşanan dram Songül B. nin hakkını aramak için dava açmasıyla gün yüzüne çıktı. Songül Baerisch 11 yaşında patronunun tecavüzüne uğramış hamile kalmış ve 6 aylık hamileyken bu kez patronunun dayısının tecavüzüne uğramış. Olayın meydana geldiği yıllarda henüz 11 yaşında olan Songül Baerisch 32 yıl yaşadığı dehşeti Ayşe Arman'a anlattı.

Arman bütün kadın yönetmenlere; ''bugünkü röportajın hikâyesi dizi olarak çekilmeli ki bütün Türkiye izlesin. ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ gibi bir dizi çıkar bu hikâyeden'' diyerek seslendi. İşte Songül Baerisch'in anlattığı ve başından geçen dehşet hikaye...

Songül Baerisch 11 yaşında küçücük bir kızken Antalya Serik’te Bayram S.’nin tecavüzüne uğradığını yaşanan dehşetin 15’ine kadar bu devam ettiğini sonra gebe olduğunu fark ettiğini 15 yaşında tecavüz bebeğini doğurmak zorunda kaldığını anlattı. 28 yaşında bir kızı olduğunu söyleyen Baerisch ''tecavüz gibi insanlık dışı bir suçun yaşattığı travma ömür boyunca devam ediyor. Ben de kızım da yıllarca bu konuyla ilgili terapi gördük. Bugün iki torunu olan bir kadınım. Kendimi geliştirdim, eğitim aldım, iş-güç sahibi oldum. Ve şimdi adaletin yerini bulması için yıllar önce kapatılan cinsel istismar ve tecavüz davasının yeniden açılması için buradayım'' dedi.