BIST 1.114
DOLAR 7,28
EURO 8,59
ALTIN 453,96
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu'na 63 koruma 10 araç yetmedi!

Anadolu Ajansı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, aylarca gitmediği Meram'daki bağ evindeki korumalarının kaldırılmasına isyan etti. Emniyet Genel Müdürlüğü, koruma hizmetinin verildiğini söyleyerek iddiaları yalanlarken Davutoğlu'na tahsis edilen koruma sayısı ise şaşırttı!

Abone ol

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Konya'nın Meram ilçesinde bulunan bağ evindeki korumalarıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Davutoğlu ve ailesine 63 koruma tahsis edildiği ve çok sık gitmediği bağ evindeki koruma noktasının ise motorlu devriye marifetiyle sık sık kontrol edildiği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) yapılan açıklamada; bazı basın yayın kuruluşlarında Davutoğlu'nun koruma kararının kaldırıldığına dair gerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Davutoğlu'nun, Koruma Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında 'özel koruma statüsü'nde bulunduğuna işaret edilen açıklamada, bu çerçevede kendisi ve aile bireylerine koruma hizmeti sağlandığı belirtildi.

Davutoğlu'nun yönetmelik kapsamında görevden ayrıldıktan sonra da taleplere bakılmaksızın korumaya alınacak kişilerden olduğuna değinilen açıklamada, özel koruma kararının tüm koruma şekillerini kapsamasından dolayı konut ve iş yeri korumasının yönetmelik esaslarına göre yapıldığı vurgulandı.

Açıklamada, "Sayın Ahmet Davutoğlu ve aile bireylerinin koruma hizmetine toplam 63 personel ve 10 araç görevlendirilmiştir" bilgisine yer verildi. 

Söz konusu haberlere yansıyan Konya Meram'daki bağ evini Davutoğlu'nun çok sık kullanmadığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle koruma noktasının mevcut haliyle devam etmesine, 'Koruma Hizmetleri Yönetmeliği'nin 4'üncü maddesindeki konut koruma tanımında açıklandığı şekilde, motorlu devriye marifetiyle sık sık kontrol edilmesine, Sayın Davutoğlu'nun bulunduğu süre zarfında da koruma noktasına personel görevlendirilerek koruma hizmeti sağlanmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna yansıtıldığının aksine Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Konya Meram’daki bağ evinde koruma kararının kaldırılması söz konusu değildir." 

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'ın doğum günü için AK Parti İstanbul teşkilatından özel video
Muğla'da bir kişi üzerinde 127 parça tarihi eser ile yakalandı
Galatasaray hisseleri kazandırmaya devam ediyor
Altının kilogramı 326 bin liraya geriledi
TBB Başkanı Feyzioğlu: Yargı hepimizin yıkılırsa altında kalırız
Hümeyra kapıyı açınca acı manzarayı gördü oğlu Sadık Bigat hayatını kaybetti
Yorumlar 35 yorum