BIST 1.431
DOLAR 8,62
EURO 10,35
ALTIN 504,05
POLİTİKA

Davutoğlu yeni parti mi kuruyor! İşte detaylar

Parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu'na katıldığı bir konferansta parti kuracak mısınız sorusu soruldu. Davutığlu'nu yanıtı ise bakın ne oldu!

Parti kurma çalışmaları yürüttüğü belirtilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ankara'daki konferansında yaptığı konuşmayı dünkü yazısında Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu gündeme getirmişti.

Orhan Uğuroğlu, bugünkü “Davutoğlu lider olur” başlıklı yazısıyla da konferansta yaşananları aktarmayı sürdürdü. Konferansın ardından  Uğuroğlu, Ahmet Davutoğlu'na "Yeni parti kuracak mısınız? AK Parti'de lider değişimi gerekli mi?" sorularını yöneltti.

BASIN TOPLANTISI YAPINCA SORUN: Ahmet Davutoğlu, bu soruya şu cevabı verdi: "Bir gün basın toplantısı yapacak olursam istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Burası  konferans olduğu için bu soru muhtevayla ilgili olmadığı için, isterseniz bu soruyu yok addedelim."

DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ OLMAZSA HUZUR OLMAZ: Davutoğlu konferansta temel özgürlüklerin önemine değindi ve, "Şeffaflık, özgürlük, düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü. Bir insan bunları yapamadığı zaman ruhunun daraldığını hisseder, huzur hissedemez." dedi.

DAVUTOĞLU'NUN KİTABI YENİ PARTİNİN MANİFESTOSU: Gazeteci Orhan Uğurluoğlu ise, "Sorum yok addedildi ama bu elbette yorum yapmamı engellemez. Sonuç olarak söylemem şu ki Davutoğlu'nun 'Duruş' kitabı, kuracağı partinin de kuruluş manifestosudur." ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Mesut Özil'den "Payitaht: Abdülhamid" paylaşımı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Mansur Yavaş'ın CHP-İYİ Parti gafı
Jeofizik yöntemle 2 bin şehidin mezarı tespit edildi
Görenin ağzı açık kaldı! Bu da 'Kayseri usulü' kask
Adana'da yaya geçidi kavgası
O Ses Türkiye jürisi Hadise'den aşka geldi
Sultangazi'de zincirleme kaza
Aldığı ilaçtan sonra hayatı karardı
İstanbul Kağıthane'de banka müdürüne silahlı saldırı!
Yorumlar