BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
GÜNCEL

Cüneyt Arkın'dan Donald Trump'a sert tepki: Sen bizi ne sandın lan!

ABD Başkanı Donald Trump'ın önceki gün Türkiye'yi tehdit ettiği tweete tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Dikkat çeken bir tepki de Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın'dan geldi.

Trump'ın önceki gün yaptığı "Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim." paylaşımı, geniş yankı uyandırdı. ABD Başkanı'nın yaptığı bu paylaşım, kısa sürede Türkiye'nin ve dünyanın gündemine oturdu. Siyasetten Trump'a tepkiler büyürken, ünlü isimler de küstah tehdit karşısında sessiz kalmadı. Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın da sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak Trump'a sert bir yanıt verdi.

Sen bizi ne sandın lan: Cüneyt Arkın, "Eyy Amerika, sen bizi ne sandın lan!" diyerek giriş yaptığı paylaşıma şu sözlerle devam etti: 
- "Senin patronu olduğun o dünyanın en güçlü devletlerini ayağında çarık bile yokken, bu kadar yoksulluk içinde yenip denize döktük. Unuttun mu?"

Ayrım yapmadan katleden Amerika: - "Unutmazsın. Sen bu ayıpla yaşıyorsun. Ey Amerika, sen vatanlarını zapteden, topraklarını ele geçiren zenginliklerini yağmalayan, yaşlı, genç, kadın demeden katleden Amerika, sen bizi o zenciler mi sandın?"

Halkları inim inim inlettin: "Ey Amerika, dünyanın patronu olma vehbiyle nice ülkelerin servetlerini alçakça ele geçirdin. O zavallı halkları inim inim inlettin, köleleştirdin."

Demokrasi düşmanı: - "Ey Amerika, sen demokrasi düşmanısın. Nerede bir faşist dikta rejimi varsa, sen onun koruyucususun."

Türk halkı kölelikten nefret eder: - "Ey Amerika, Türk halkının karakteri bağımsızlıktır diş geçiremezsin. Türk halkı kölelikten nefret eder."

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Sınır hattında sıcak saatler! Özel birlikler intikal etti
Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit ettikten sonra böyle yakalanmış
“Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa” klibi Kars’ta çekildi
İstanbul Haramidere'de metrobüs kazası çok sayıda yaralılar var
Müge Anlı'da seks görüntüsü çıkan Nazife Demirel'den itiraf geldi
Fuat Oktay: Türkiye tehditlerle hareket edecek bir ülke değildir
A Milli Takım'dan Dorukhan Toköz'e 'geçmiş olsun' ziyareti
Meral Akşener Trump'a İsmet İnönü'nün sözleriyle seslendi!
Ardahan’ta sonbahar ve ilkbahar birlikte yaşanıyor
Makyaj malzemesi sandığı yapıştırıcıyla gözlerini yapıştırdı
Yorumlar